پنجمین دوره جشنواره ملي طرح‌هاي برگزيده دهياري‌ها

۱۴ آذر ۱۳۹۵
جشنواره طرح دهیاران

✅جشنواره ملي طرح‌هاي برگزيده دهياري‌ها

✅چهارمین جشنواره ملي طرح‌هاي برگزيده دهياري‌ها با هدف ترغيب و تشويق دهياري‌ها براي انتقال دانش بومي و تبادل تجارب حاصل از اقدامات و فعاليت‌‌هاي آن‌ها و نيز شناسايي دستاوردهاي موفق دهياري‌ها، توجه به توسعه فرهنگي و اجتماعي روستاها و تقويت بنيه اقتصادي دهياري‌ها، تقويت عزم ملي، ايجاد همبستگي، افزايش مشاركت روستاييان و كمك به ارتقاي سطح سرمايه اجتماعي در روستاها و همچنين تقويت روحيه مديريت جهادي و نيز خلاقيت و نوآوري در دهياري‌ها در 12 و 13 دي‌ماه سال 1394 در جزيره كيش برگزار شد.
✅سه دوره اول اين جشنواره ملي در سال‌هاي 1384، 1386 و 1390 برگزار شده و در تمامي دوره‌ها دستاوردهاي خلاقانه، ارزشمند و قابل‌ الگوگيري را براي دهياري‌هاي سراسر كشور فراهم آورده بود.
✅اين دوره از جشنواره همزمان با جشنواره برترين عملكرد شهرداري‌ها در قالب طرح بين‌المللي (Best Practice) و در ششمين همايش «شهر ايده‌آل» طي روزهاي 12 و 13 دي‌ماه سال جاري در جزيره كيش برگزار شد كه در آن از برگزيدگان حوزه روستايي و شهري تقدير به عمل آمد.
✅اين جشنواره ملي مي‌تواند به تقويت روحيه خلاقيت و نوآوري در دهياري‌ها، تقويت عزم ملي در كمك به توسعه روستاها و افزايش سطح مشاركت مردمي در فعاليت‌هاي نهاد دهياري، ترويج فرهنگ مديريت جهادي در دهياري‌هاي كشور و در نهايت حركت به سوي توسعه پايدار روستايي در ايران منجر شود. در ادامه نگاهي داريم به طرح برگزيده اول در چهارمين جشنواره ملي طرح‌هاي برگزيده دهياري‌ها- دي‌ماه 1394:

🔴عنوان طرح: طرح توانمندسازي جامعه محلي از طريق تشكيل صندوق روستايي- دهياري روستاي كمكوئيه از توابع استان يزد.

🔻روستاي كمكوئيه از توابع دهستان آسفيج بخش آسفيج شهرستان بهاباد در استان يزد با 77 خانوار و 283 نفر جمعيت (طبق سرشماري عمومي نفوس و مسكن سال 1390)

🔻مشخصات دهيار روستاي كمكوئيه: آقاي عباس توكلي 40 ساله با تحصيلات ديپلم
🔻هدف اصلی طرح ایجاد مشاغل خرد با بازده بالاست لذا سعی شده طرح‌های اشتغال‌زایي که ابتدا با اعتبارات خرد قابل اجرا هستند، راه‌اندازی شوند. به طور متوسط میزان هزینه اجرای هر طرح اشتغال‌زا 3 ميلیون تومان بوده است و موجودی صندوق در هنگام جشنواره 35 ميلیون تومان بود. 28 طرح وام گرفته و 28 مورد اشتغال‌زايي صورت گرفته و 7 مورد يعني يك‌چهارم وام‌ها به زنان اختصاص يافته است. طرح موجب توسعه روستا و مهاجرت معكوس شده است.
🔻دراين طرح، گروه‌هاي اصلي در روستا توسط دهياري شناسايي شده‌ (شامل معتمدين، مستعدين، حاشيه‌اي، شاغلين) و متعاقباً سازمان‌دهي شده و صندوق را تشكيل داده‌اند.
🔻پنجمين دوره اين جشنواره در نيمه دوم سال جاري با مشاركت دهياري‌هاي سراسر كشور برگزار خواهد شد و دهياران اين فرصت را دارند تا با ارائه پاورپوينت طرح مربوط به دهياري روستاي خود از طريق دفاتر امور روستايي و شوراهاي استانداري‌هاي استان مربوطه در چارچوب نظام‌نامه ابلاغي در اين جشنواره شركت نمايند.
@dehyariha_moa 

  • ۱۴ آذر ۱۳۹۵
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011