معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۷۰ زن به عنوان دهیار و عضو شورا در روستاهای کردستان فعالیت می کنند

4 اردیبهشت 1396
70 زن به عنوان دهیار و عضو شورا در روستاهای کردستان فعالیت می کنند

دبیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان با بیان اینکه دولت یازدهم توجه خاصی به حضور زنان در مدیریت محلی دارد گفت: بیش از ۷۰ زن به عنوان دهیار و اعضا شوراهای اسلامی در بدنه مدیریت روستایی استان فعالیت دارند.

کورش مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از فعالیت ۵۷ دهیار زن در روستاهای کردستان خبر داد و افزود: این زنان توانسته اند در اداره و انجام امور محوله موفق باشند.
وی اظهار کرد: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، حضور زنان در سمن های روستایی با محوریت مسائل اجتماعی، کاملا مشهود بوده است.
مرادی گفت: بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی مربوط به زنان روستا، از سوی خود آنها پیگیری شده و به سرانجام مطلوبی رسیده است.
به گفته وی، زنان به تدریج با تشکیل تعاونی هایی از جمله قالی بافی، صنایع دستی و صنعت هایی مانند گیوه بافی، جاجیم، شال بافی و سبدبافی توانسته اند در کمک به اقتصاد خانواده ها همگام با مردان نقش داشته باشند.
اجرای مصوبات شورای روستا، همکاری با نیروی انتظامی در خصوص اعلام وقوع جرایم، اجرای مقررات خدمت وظیفه عمومی، حفظ نظم عمومی و سعی در حل اختلافات محلی، اعلان فرامین، قوانین و مقررات عمومی و همکاری در حفظ و نگهداری تاسیسات عمومی و عمرانی و اموال و دارایی های روستا، از جمله وظایف دهیاری ها است.
استان کردستان با جمعیتی نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹شهر، ۳۱بخش، ۸۶ دهستان و هزار و ۶۹۷ روستای دارای سکنه است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

  • 4 اردیبهشت 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011