ابقاء کلیه دهیاران فعلی

۱۵ خرداد ۱۳۹۶

(فوری )ابقاء کلیه دهیاران فعلی با اعضای شوراهای اسلامی”دوره پنجم”تایید شد.

مهندس فریدون عربی
مدیر کل دفتر امور روستایی استانداریهای کشور گفت؛بر اساس هماهنگی های انجام شده در استانداری ها مقرر گردید که کلیه دهیاران فعلی به مدت یکسال از شروع بکار شوراهای اسلامی روستاها در دوره پنجم ابقاء و ادامه فعالیت خواهند داشت.
مهندس عربی،افزود که در این مدت یکسال اعضای شوراهای اسلامی دوره پنجم باید در کلاسهای آموزشی ویژه شوراها در هر شهرستان شرکت نمایند تا با(شرح وظایف و اختیارات خود)آشنا شده و مدرک دوره آموزشی خود را اخذ نمایند.
مهندس عربی ، در ادامه اظهار داشت که بعد از اتمام دوره و گذشت یکسال اعضای شوراهای اسلامی با آگاهی کافی و با داشتن اطلاعات لازم در خصوص ابقاء دهیاران یا عزل آنان اقدام خواهند کرد.
مهندس عربی تاکید کرد که دیگر شوراهای اسلامی در خصوص عزل دهیاران سلیقه‌ای و طایفه ای یا از روی عدم آگاهی عمل نخواهند کرد.
ایشان افزودند که در صورت عزل بعد یکسال نظر بخشدار هم مهم است،بایستی بخشدار هم در عزل دهیار موافق باشد ، در غیر این صورت عزلی صورت نخواهد گرفت.
همچنین مهندس عربی بیان کرد که از حساب دهیاری روستاها به مقدار ۴درصد جهت برگزاری کلاس های آموزشی ویژه شوراها دوره پنجم به شماره حساب استانداری دهیاران در اسرع وقت واریز نمایند تا مراحل و مکان کلاسهای آموزشی تعیین و به اطلاع شوراهای اسلامی دوره پنجم رسانده شود.

 • ۱۵ خرداد ۱۳۹۶
 • |
 • ۴ دیدگاه
 • |
 1. جوادحسینی کریم ابادی گفت:

  ای کاش اینقدر مسولین در کار شوراها دخالت نمی کردند و به کارهای خود در اداره بهتر توجه می کردند اقای عزیز کسی که دهیار می شود باید بداند دهیاری کار نیست فقط فرصت خدمت است و هر لحظه امکان دارد اینوقت را از او بگیرند ولی متاسفانه امروز دهیاران طلبکار دولت و شوراها هستند در صورتی خیلی از ایندهیاران سر نخواستنشون دعواست و فقط با واسطه و التماس تا امروز در این پست مانده اند یا کارهای دیگرالتماس تفکر جواد حسینی شورا اسلامی روستای حجت اباد بخش مرکزی سیرجان کرمان

 2. علیرضا احمدی گفت:

  باسلام به نظرم طرح جالبی اگه درنظر داشته باشید شوراهای روستای کلیه کارهای مردم راانجام می دهنند وحقوقی بابت کار خود تاکنون دریافت نکرده اند درواقعه دهیار کاری رابه ان صورت انجام نمی دهد وآموزش شورا می تواند موثرباشد ونیازی به دهیاران نمی باشد باتشکر

  • جواد قصاب گفت:

   با سلام. به نظرم اشتباه متوجه شدید. منظور این متن این هست که کسی که قبلا دهیار بوده همراه با شورای پنجم هم دهیار باشه یعنی یه سال به کارش ادامه بده. نه اینکه دهیار رو بردارن و کار دهیار رو شورا انجام بده.

 3. یه روستایی آواره گفت:

  سلام

  من یه روستایم از استان فارس( روستایی به نام بردنو-سد رودبال )بین شهرستان داراب و استهبان.
  از شما دهیاران کمک می خواهم.
  از سال ۱۳۷۹ که عملیات عمرانی سد شروع شد قرار شد چندین روستا که به زیر آب میرود برایشان زمین شهرک واگذار شود.الان ۱۸ سال است که قرار شده بدن ولی …… نشده.
  من یک روستایی هستم متقاضی زمین برای سکونت در منطقه خودم.باید چکار کنم.
  شماها که دهیار هستید یه راه جلو پای من بگذارید.
  حدود ۳۰۰ خانوار آواره شهرهای اطراف شدیم.
  شعار دولت مبنی بر مهاجرت معکوس کی قراره از شعار به عمل تبدیل بشه.

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 867 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011