‍ پیام تبریک بخشدار مرکزی البرز به مناسبت روز پزشک

۲ شهریور ۱۳۹۶

‍ پیام تبریک بخشدار مرکزی البرز به مناسبت روز پزشک

به مناسبت فرارسیدن اول شهریور ماه، سالروز بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک، بخشدار مرکزی البرز پیام تبریکی صادر نمودند. متن این پیام بدین شرح می باشد:

هوالشافی

اول شهریورماه سالروز میلاد طبیب برجسته ایرانی جهان اسلام، حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک، فرصت مناسبی است تا تلاش‌های خالصانه پزشکان ایران مورد تقدیر و مهر قرار گیرد.

در جامعه اي كه به فرهنگ غني اسلامي مزين گردیده است، طبيب تجلي اسم شافي خداوند است كه در عالم ملك ظهور كرده و از اين رو حرفه مقدس پزشكي، از مصاديق ارزشمند ايثار در خدمت به خلق و جلب رضايت حضرت حق بشمار مي رود.

جامعه پزشکی ایران از دیر باز، متشکل از پزشکان خدوم، آگاه، متدین و متعهد و اخلاق گرایی بوده که مردم داری، صفا، صمیمیت و انسانیتشان، زبانزد خاص و عام است . بزرگ مردانی كه فروغ علم و انديشه شان در سپهر دانش بشري، راهگشا بوده و همگان را به تلمذ و همراهي فراخوانده است.

تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین مملو از چنین طبيبان فرهيخته اي است كه پرچمدار دانش و اخلاق در سايه سار ارزشهاي علمی و آموزه هاي دینی بوده و علم را در خدمت انسانيت و رشد فضليت هاي اخلاقي قرار دادند و وسوسه هاي فريبناك مادي و تفاخرات دنيوي در مقابل روح بلند آنان سر تعظيم و ستايش سائيد و افتخار خدمت به محرومين و دردمندان را با هيچ موقعيتي برابري نداده اند.

پزشکان ضامن سلامت جامعه، امنیـت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند.

در سالروز ولادت حکیم فرزانه، بزرگ دانشمند و طبیب برجسته و نامدار ایرانی و جهان اسلام ،شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک، تلاش خستگی ناپذیر تمامی پزشکان این مرز و بوم بالاخص تلاشگران این عرصه در شهرستان البرز را می ستایم و گشودن عرصه های نوین و گسترش دانش پزشکی،توسعه فضای آموزشی،پژوهشی و درمان در این رشته را که مرهون زحمات و تلاشهای بی شائبه اساتید این رشته است،ارج می نهم.

اميد است كه در پرتو لطف خداوندهمواره از موهبت تندرستي و شادكامي بهره مند گشته و در مسیر توسعه سلامت جامعه، کوشا و پویا باشید.
«صدیقه ربیعی، بخشدار مرکزی شهرستان البرز»
۹۶/۰۶/۰۱

  • ۲ شهریور ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011