پرسش موضوع: ذخیره اعتبارات

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

❓پرسش

ذخیره اعتبارات

🔸آیا دهیاری می تواند از محل اعتبارات جاری خود مبالغی را صرفه جویی و ذخیره نماید تا پس از چند سال در پروژه ای خاص (مثلا توسعه ساختمان دهیاری) استفاده نماید؟

🔹طبق ماده ۳۱ آیین نامه مالی دهیاری ها بودجه دهیاری بر اساس برنامه ها و وظایف و فعالیتهای مختلف دهیاری و هزینه هر یک از آن ها توسط دهیار تنظیم و جهت تصویب به شورای روستا ارائه می گردد.
بنابراین اعتبارات هزینه نشده یک سال مالی دهیاری در صورتی که با اصلاح و یا متمم بودجه هزینه نشوند، در بودجه سالانه بعدی منظور و با رعایت اصول مالی و بودجه نویسی و موارد فوق، صرف این اعتبارات برای امور خدماتی عمرانی بلامانع می باشد.
البته لازم به ذکر است؛ با عنایت به تبصره ذیل ماده ۱ آیین نامه مالی دهیاری ها چنانچه اعتبارات دهیاری از محل بودجه عمومی دولت تامین شده باشد مصرف آن تابع مقررات مربوط به مصرف و هزینه کرد عمومی دولت می باشد؛ بنابراین اعتبارات تامین شده از محل بودجه دولت قابل ذخیره سازی نیست و در صورت هزینه نشدن باید به خزانه عمومی عودت شود. 

  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011