نمایش منوبستن منو

آماده سازی شهرها برای زائران اربعین حسینی

۱۸ آبان ۱۳۹۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل امور روستایی وشوراها تمامی پشت بامها و دیوارهای ساده و کاهگلی روستاهای خرمشهر، شلمچه، پل‌نو، بستان، سوسنگرد، کوت سید نعیم، سید هادی، مرعی، حمیدیه، دشت آزادگان و چذابه با پارچه‌های مشکی و پرچمهای منقش به نام امام حسین(ع) تزیین شده‌اند و اهالی خود را برای حماسه‌ای بزرگ با عنوان اربعین آماده کرده اند.
ساکنان روستاهای نزدیک پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه در استان خوزستان که خود را برای استقبال با شکوه از زائران اربعین حسینی آماده و پرچمهای سیاه رنگ عزا را بر افراشته و موکبهای بین راهی را بر پا کرده‌اند.
زائرانی که در روزهای آتی و برای راهپیمایی عظیم اربعین قصد رهسپاری به پایانه مرزی شلمچه و چذابه را دارند می‌توانند در طول مسیر از پذیرایی روستاییان بین راه در موکبهای مستقر شده مردمی بهره بگیرند و ساعتی را در زیر سایه چادرهای برافراشته شده بیاسایند.
ساکنان شهرها و روستاهای نزدیکی پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه که خود نیز اعتقاد ویژه‌ای به زیارت اربعین حسینی دارند، این روزها باب خدمت به مسافران و مهمانان امام حسین(ع) را ضروری می‌دانند و در موکبهای بین راهی شرایط را برای تناول شربت، غذا و استراحت زائران فراهم آورده‌اند.
زائرانی هم که در روزهای آتی برای زیارت اربعین عازم مرز شلمچه و چذابه هستند می‌توانند از مهمان نوازی روستاهای بین راهی بهره مند شوند و همراه خانواده ساعتی را در خانه‌های روستاییان آرامش بگیرند.
اهالی شلمچه تا چذابه در روزهای تردد زائران اربعین حسینی اجازه نمی‌دهند هیچ مسافری با بدن و پاهای خسته به پیاده‌روی ادامه دهد بلکه او را به منزل کوچک خود برده و ضمن فراهم آوردن شرایط استراحت و تغذیه، زائر را آماده ادامه راه خواهند کرد.
این روزها درِ اکثریت منازل روستاهای شلمچه تا چذابه به روی زائران اربعین حسینی باز است و ساکنان مهمان نواز این روستاها با رویی گشاده پذیرای زوار امام حسین (ع) خواهند بود.
@dehyariha_moa

  • ۱۸ آبان ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 867 74 897 021      تلفن: 174 90 322 011