۲۰ روستای هدف گردشگری در استان همدان شناسایی شد

۱۹ فروردین ۱۳۹۷
۲۰ روستای هدف گردشگری در استان همدان شناسایی شد

مدیرکل بنیاد مسکن همدان گفت: ۲۰ روستای هدف گردشگری در استان همدان شناسایی و به تائید داوران رسیده و عملیات عمرانی و مطالعاتی ۱۱ روستا نیز انجام‌ شده است.

با اعلام اینکه به‌واسطه پیگیری مجدانه استان در بخش اعتبارات تملک دارایی و قیر اعتباری، میزان اعتبارات تخصیص‌ یافته به همدان از محل اعتبارات ملی از مرز 50میلیارد تومان عبور کرد، اظهار داشت: این میزان اعتبار در حوزه بهسازی و ساماندهی کالبدی روستاهای استان تخصیص‌یافته و بر اساس آن نیز بیش از 298طرح عمرانی تعریف‌شده است.

وی بابیان اینکه در سال گذشته بیش از 134روستا از قیر اعتباری برخوردار شده‌اند افزود: پیش‌بینی می‌کنیم از محل این اعتبار تا 180روستا از قیر اعتباری سال گذشته برخوردار و بهره‌مند شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان عنوان کرد: به دلیل توجه خاص مسئولان به این موضوع در سال گذشته معابر روستایی و محورهای بیش از 150 روستا آماده اجرای عملیات آسفالت‌ریزی شده‌اند که با آغاز فصل کاری عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: از سال 94تاکنون 303روستای استان از اعتبارات قیر اعتباری برخوردار شدند که با افزایش فراوان اعتبارات تخصیص‌ یافته در سال 96 پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد روستاها از 303 مورد به 360روستا افزایش یابد.

ظفری درباره وضعیت روستاهای مقصد گردشگری استان نیز ابراز کرد: در حال حاضر اعتبارات مطالعاتی و اجرایی روستای خاکو به میزان 300 میلیون تومان، اعتبارات روستای حیدره دارالامام به میزان 200 میلیون تومان و اعتبارات روستای ملحم دره به میزان 250 میلیون تومان مصوبه شده است که امسال هر سه پروژه به پیمان گذاشته می‌شوند.

وی اعلام کرد: در حال حاضر در استان همدان 20روستای هدف گردشگری و واجد ارزش شناسایی و به تائید داوران رسیده و عملیات عمرانی و مطالعاتی 11 روستا نیز انجام‌شده است که امید داریم مجموعه‌های متصدیان بتوانند در راستای جذب توریست از ظرفیت‌های ایجادشده بهره‌مند شوند.

این مسئول درباره میزان تسهیلات بلاعوض واگذار شده از حساب 100 حضرت امام (ره) در سال 96 نیز اظهار داشت: در این حوزه 8 میلیارد تومان اعتبار به استان همدان تخصیص‌ یافته است و هزار و 200 متقاضی نوسازی و بهسازی مسکن روستایی نیز شناسایی‌ شده‌اند.

وی بابیان اینکه تنها افرادی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نبوده و از نظر مالی نیز توان تکمیل و اتمام بهسازی و نوسازی منازل خود را ندارند مشمول استفاده از کمک‌های بلاعوض حساب 100 حضرت امام (ره)می‌شوند# افزود: این افراد باید هنگام بهسازی و نوسازی منازل خود ضوابط و مقررات ملی ساختمان را رعایت کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان با اشاره به اینکه به هریک از متقاضیان واجد الشرایط مبلغ 8 میلیون تومان کمک بلاعوض داده می‌شود عنوان کرد: این سیاست در سال 97 نیز ادامه داشته و امیدواریم تعداد متقاضیان واجدالشرایط بیشتری را تحت حمایت این طرح قرار دهیم.

وی گفت: در طول سال‌های گذشته یکصدویک هزار فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت‌ شده است که از این مقدار 90 هزار فقره منتج به ساخته‌شدن منازل شده و یازده هزار فقره نیز یا قطع وام شده یا نیمه‌تمام باقی‌ مانده است.

ظفری با اعلام اینکه از 101 هزار فقره تسهیلات هزار و 200 فقره در سال 96 شناسایی‌شده‌اند ابراز کرد: در این عرصه 9هزار و 800 فقره تسهیلات، سهمیه استان همدان در سال 96 تعیین‌ شده بود که از این مقدار 8هزار و 700 فقره تأمین مالی شده است.

وی بابیان اینکه بیش از 3 هزار فقره نیز در سال 96 ساخته‌شده و مابقی پروژه‌ها در ماه‌های آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند گفت: امسال پیش‌بینی می‌کنیم میزان اعتبار در نظر گرفته‌ شده برای استان همدان در بخش کمک‌های بلاعوض از مرز 10 میلیارد تومان فراتر رود.

  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 867 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011