روستایی که تنها زنان حق سکونت در آن را دارند +عکس

۷ آذر ۱۳۹۷

روستای زنان

این روستا که «جینوار» نام دارد، در منطقه «درباسیه» در شهرستان حسکه ساخته شده است. «رومت هفال» سرپرست این پروژه اعلام کرد: افتتاح این روستا پس از تلاش‌های بسیار از سوی زنان به ثمر رسیده است و تنها مختص به زنان کرد نیست، بلکه پذیرای هر زنی از ریشه‌های مختلف است که خواهان زندگی در اینجاست.

سرپرست این پروژه همچنین گفت: روستای جینوار مجهز به خدمات متنوعی است و ۳۰ خانه دارد که زنانی از شهر‌های شدادی، تل تمر، عین العرب (کوبانی)، درباسیه و مناطق دیگر در آن سکونت دارند. بیشتر ساکنان این روستا را زنانی که همسرشان را از دست داده اند، زنان بیوه و مطلقه تشکیل می‌دهند.

رومت هفال همچنین گفت: این روستا دارای مرکزی پزشکی است که زنان در آن اقدامبه تهیه گیاه‌های پزشکی برای استفاده در درمان می‌کنند. این روستا همچنین مدرسه‌ای برای آموزش کودکان دارد. تمامی خدمات متکی بر زنانی است که تنها ۲۰۰ رأس گوسفند برای سرمایه گذاری در اختیار دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: زنان با همکاری یکدیگر روستای خود را ایجاد کردند و در زمینه‌های مختلف زندگی، از کشاورزی، دامپروری و آموزش گرفته تا ایجاد مغازه‌های خرید و فروش مشارکت دارند. به طبع ما به تمامی خانواده‌ها به شکل ماهانه سبد غذایی اختصاص می‌دهیم.

سرپرست این پروژه در خصوص ورود مردان به این روستا نیز گفت: مردان می‌توانند برای بازدید از روستا و دیدار با نزدیکانشان به این منطقه بیایند، اما سکونت در روستا برای آن‌ها ممنوع است.

باشگاه خبرنگاران

  • ۷ آذر ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011