نظارت بر عملکرد شهرداریها و دهیاریها درزمينه وقوع سيل و حوادث احتمالي

۲۵ فروردین ۱۳۹۸
نظارت بر عملکرد شهرداریها و دهیاریها

دبير کارگروه بيمه ، بازسازي و بازتواني سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌هاي كشور ، از پایش و نظارت بر عملکرد شهرداریها و دهیاریها در استان هايي كه روز جمعه 23 فروردين به آنها هشدار بارش و احتمال آب گرفتگي وسيل اعلام شده بود، خبر داد.

مجيد عبدالهي در اين زمينه گفت: به 10 استان كشور شامل خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوي، سمنان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس و بوشهر هشدار بارش و سيل داده شده بود.

وي افزود: با تماس هايي كه با مديران استانداري و شهرداران اين استانها صورت گرفت مشخص گرديد كه دستگاه های اجرائی مسوول در مديريت بحران و شهرداریها و دهیاریها در آماده باش هستند و ماشين آلات عمراني هم در محل هايي كه احتمال وقوع حادثه در آنها بيشتر است، مستقر شده اند.

وي همچنين اظهار كرد: دربرخي شهرستانها و استانها تمامي دستگاه هاي مسوول با توجه به تجربه سیل و آب گرفتگي در روزهاي اول سال جاري،‌ در آماده باش کامل هستند.

عبدالهي اضافه كرد: در برخي استانها، لايروبي رودخانه ها و مسيل ها با همكاري وزارت نيرو صورت گرفته و يا در حال انجام مي باشد.

وي همچنين به تشكيل جلسه مديريت بحران در استان و يا شهرستان اشاره نمود و گفت: عوامل اجرايي شهرداري ها و دهياري ها در برخي شهرها و روستاها در حال محکم کردن سیل بندها هستند.

عبدالهي با بيان اينكه در روز جمعه 23 فروردين مشكل خاصي در اين 10 استان گزارش نشده، اضافه كرد: چنانچه متوجه شويم در برخي استان ها و يا برخي مناطق شهري و روستايي استانها مشكلاتي پيش آمده كه برطرف نمودن آن نياز به هماهنگي بيشتر با ساير استانها و يا ساير دستگاهها و ورود آنها به منطقه حادثه ديده دارد و يا منطقه اي نيازمند تجهيزات و ماشين آلات خاصي است، هماهنگي لازم را سريعا به عمل خواهيم آورد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌هاي كشور

  • ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011