نشست شهرداران استان يزد با حضور معاون عمراني وزير كشور

۱۸ خرداد ۱۳۹۸
نشست شهرداران استان يزد با حضور معاون عمراني وزير كشور

مهدی جمالی نژاد که 18 خرداد در نشست شهرداران استان يزد سخن مي گفت ،‌ افزود : يكي از جايگزين هاي اداره دولتي شهر و كاهش اتكا به پول فروش نفت در شهرها جذب سرمايه هاي بخش خصوصي است و لازم است شوراها و شهرداري ها به اين حوزه به عنوان منبع تامين درآمد و ثروت و شغل توجه همه جانبه اي داشته باشند زيرا فراهم نمودن زمینه های جذب سرمایه گذاران وبخش خصوصی شرط اول رونق تولید در شهرهاست.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت: در اين سالها تحولات مختلفي در حوزه اقتصادي روي داده كه موجب شده راهبردهاي فعلي مديريت شهري پاسخ لازم را براي اداره مطلوب شهر به شهرداري ها ندهد، بنابراين تغيير در اين راهبردها و فاصله گرفتن از اداره شهر با اتكا به كمك هاي دولتي يك ضرورت است.

وي همچنين تصريح كرد: شهرداريها و شوراها بايد هرچه زودتر ساز و كار مشخصي براي جذب سرمايه گذار و بخش خصوصی در شهرها تعريف نمايند.

وي افزود: در كنار جذب سرمايه گذار و مشاركت بخش خصوصي، بها دادن به ايده هاي خلاقانه و صاحبان اين ايده ها با هدف تامين درآمدهاي پايدار و اصلاح رويه هاي انجام امور از راههاي پيشرفت مديريت شهري و گام برداشتن شهرها در مسير توسعه مي باشد.

جمالي نژاد همچنین بر تمرکز بر بِرندسازی شهري به عنوان يك اولويت براي هريك از شهرها متناسب با مزيت هاي نسبي و رقابتي ، تعریف بسته های سرمایه گذاری و اطلاع رسانی آنها ، مدیریّت کارآمد، بانشاط و باانگيزه قوي براي انجام امور، مشاركت دادن مردم در انجام امور مربوط به مديريت شهري و جلب اعتماد آنها به عنوان سرمايه هاي اصلي شهر، تاکید نمود.

جمالی نژاد با توجه به وقوع سیل در 25 استان کشور، تاکید کرد: شهرداري ها بايد ضمن توجه به قوانين و مصوبات هيات محترم دولت و اسناد آسيب شناسي شهرداري ها، پيگير مباحث پيشگيري از سيلاب و لايروبي رودخانه ها در تعامل با دستگاه هاي ذيربط با اين موضوعات باشند.

وي همچنين با اشاره به تجربيات و سوابق شهرداري يزد در خصوص بحث مديريت واحد شهري گفت : یزد امروز پایگاه تاثیر گذار و نقش آفرین ملی بوده که از بیشترین سهم را از دانش و دانایی در حوزه مدیریت شهری بهره برده و مسوولان استان و شهر يزد مي توانند اين مباحث را بطور تخصصي پيگيري و نتيجه را به وزارت كشور منعكس نمايند.

رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در ادامه به همکاری های اخير این سازمان و شرکت بازآفرینی شهری گفت: شهرهای داراي بافت های تاريخی و بافتهای فرسوده می توانند از اعتبارات این موضوع استفاده نمایند و ضرورت دارد شهرداران با تهيه و ارائه طرح های دقيق و كاربردي بتوانند اعتبار لازم را جذب کنند.

وي همچنين گفت: در قانون بودجه سال 98 برخی احکام مربوط به شهرداری ها و دهیاری ها نظیر تبصره (2) ماده (39) احیا و اعتبارات آن در حال واریز است و میزان قیر رایگان نسبت به سال گذشته افزایش یافت و اعتباری هم برای مدیریت پسماندها و انتشار اوراق مشاركت درنظر گرفته شده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور

  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011