نمایش منوبستن منو

سوالات متداول نرم افزار

۱۳ تیر ۱۳۹۵

آیا اطلاعاتی که در نرم افزار دهیاری ترز ثبت میشود توسط سازمان یا ارگان خاصی قابل دسترسی است؟ خیر. بدلیل آفلاین بودن نرم افزار جامع مدیریت دهیاری ترز، اطلاعات در سیستمی که نرم افزار در آن نصب شده است ثبت و بایگانی میگردد و این اطلاعات از دسترس ارگان ها و سازمان ها و حتی شرکت سازنده ی نرم افزار خارج است.

آیا پس از تعویض ویندوز اطلاعات نرم افزار پاک میشود؟ بله. بعد از عوض کردن ویندوز بدلیل فرمت شدن درایو ویندوز تمام اطلاعات نرم افزار از بین میرود. برای نگهداری از اطلاعات نرم افزار باید در فواصل زمانی مشخص از نرم افزار نسخه ی پشتیبان تهیه کنید. در این صورت اطلاعات نرم افزار حفظ خواهد شد.

نحوه ی نگهداری از فایل پشتیبان نرم افزار چگونه است؟ فایل پشتیبان نرم افزار را در درایوی غیر از درایو ویندوز نگهداری کنید تا با عوض کردن ویندوز این اطلاعات از بین نرود. به جهت اهمیت فراوان اطلاعات شما، توصیه میشود نسخه پشتیبان تهیه شده را درکامپیوتری غیر از کامپیوتر دهیاری نیز ذخیره کنید. همچنین پیشنهاد میشود در فواصل زمانی مشخص از نرم افزار فایل پشیبان تهیه کنید و این فایل را روی CD/DVD ذخیره کنید.

آیا فایل پشتیبانی که تهیه میشود اطلاعات قبلی نرم افزار را هم در بر میگیرد؟ بله. فایل پشتیبانی که از نرم افزار تهیه میشود به تنهایی تمام اطلاعات نرم افزار را در خود ذخیره میکند. بر این اساس نگهداری آخرین فایل پشتیبان تهیه شده حائز اهمیت است.

آیا نرم افزار بصورت اتوماتیک از اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه میکند؟ به صورت پیشفرض تنظیمات مربوط به پشتیبان گیری اتوماتیک غیر فعال است. برای فعال سازی این امکان وارد منوی تنظیمات شده و گزینه ی تنظیمات پشتیبان گیری اتوماتیک از پایگاه داده را انتخاب نمایید. روی دکمه انتخاب مسیر کلیک کنید و مسیری برای ذخیره سازی نسخه پشتیبان اتوماتیک انتخاب کنید. (این مسیر نباید در درایو ویندوز (Desktop/My documents) باشد. بنابراین مسیری غیر از درایو ویندوز را برای پشتیبان گیری انتخاب کنید) سپس گزینه “پشتیبان گیری هنگام خروج از نرم افزار” را انتخاب کرده و یکی از گزینه های “هر روز”، “هر هفته” یا “هر ماه” را انتخاب کنید. در پایان روی دکمه ی “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید. دقت کنید در صورت انتخاب گزینه ی هر روز؛ نرم افزار هنگام اولین خروج در هر روز یک نسخه پشتیبان از داده ها تهیه میکند. در صورت انتخاب گزینه ی هر هفته؛ نرم افزار هنگام اولین خروج در پایان هر هفته یک نسخه پشتیبان از داده ها تهیه میکند. در صورت انتخاب گزینه ی هر ماه؛ نرم افزار هنگام اولین خروج در پایان هر ماه یک نسخه پشتیبان از داده ها تهیه میکند.

آیا قفل سخت افزاری اطلاعات نرم افزار را در خود نگهداری میکند؟ خیر. قفل سخت افزاری اطلاعاتی را در خود ذخیره نمیکند.

آیا شرکت تولید کننده نرم افزار از اطلاعات نرم افزار پشتیبان تهیه میکند؟ خیر. شرکت به اطلاعات نرم افزار شما دسترسی ندارد.

در صورت مشاهده ی پیغام “زمان سیستم دستکاری شده است” چه کاری باید انجام داد؟ در صورت دریافت این پیغام، تاریخ و ساعت سیستم را تصحیح کنید (تاریخ و ساعت سیستم باید به روز باشد) و سپس قفل سخت افزاری را بروز رسانی کنید. برای بروز رسانی قفل سخت افزاری؛ ابتدا از اتصال سیستم به اینترنت اطمینان حاصل کنید و در پنجره ی ورود نرم افزار گزینه ی تنظیمات را انتخاب کنید و سپس به بخش بروز رسانی قفل سخت افزاری بروید. روی دکمه ی تست قفل سخت افزاری کلیک کرده و بعد از وارد کردن کد محرمانه، روی دکمه ی بروز رسانی کلیک کنید و منتظر دریافت پیغام “به روز رسانی با موفقیت انجام شد” بمانید.

در صورتیکه قفل سخت افزاری سوخته باشد چه باید کرد؟ در اینصورت می توانید با کارشناسان پشتیبانی تماس حاصل نمایید و پس از تست نهایی و در صورتیکه سوختن قفل تایید گردد، هماهنگی های لازم جهت دریافت قفل سوخته و ارسال قفل جدید انجام میگردد.

در صورتیکه قفل سخت افزاری گم شده باشد چه باید کرد؟ چنانچه قفل سخت افزاری گم شده باشد با کارشناسان بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید تا هماهنگی لازم جهت ارسال قفل جدید انجام شود. ضمنا هزینه مربوط به قفل جدید نیز از دهیار دریافت میگردد.

آیا بدون استفاده از اینترنت هم می توان از سامانه پیامک استفاده نمود؟ بله، برای اینکار کافیست یکبار شماره اهالی روستا و گروهها را که در بخش دفترچه تلفن وارد نموده اید را در سایت هم وارد نمایید یا انتقال دهید. در اینصورت با داشتن شماره گروه می توانید از گوشی همراه خود کد دستوری مخصوص را ارسال نمایید تا پیامک شما برای کل اهالی روستا و یا گروه مورد نظر ارسال شود (توجه شود که هزینه پیامها از سامانه شما کسر خواهد شد و از گوشی شما هزینه ای کسر نمی شود)

آیا امکان محدود سازی کاربر وجود دارد؟ یعنی کاربران مختلفی داریم که می خواهیم هر کس فقط به بخش خاص خود دسترسی داشته باشد و به همه ی بخشهای نرم افزار دسترسی نداشته باشد؟ بله. برای اینکار  به منوی مدیریت رفته و گزینه ی مدیریت کاربران را انتخاب کنید تا سطح دسترسی هر کاربر را تعیین کنید

آیا نرم افزار امکان کار تحت شبکه را هم دارد؟ بله. سیستم هایی که از طریق شبکه به هم متصل هستند میتوانند از نرم افزار به صورت همزمان استفاده کنند. برای انجام این کار با کارشناسان بخش پشتیبانی شرکت تماس حاصل نمایید تا بعد از واریز هزینه ی مربوطه، فعال سازی و راه اندازی نسخه ی تحت شبکه انجام شود.

نرم افزار جامع مدیریت دهیاری ترز قابلیت نصب بر روی چه سیستم عامل هایی را دارد؟ این نرم افزار قابلیت نصب بر روی نسخه های ۳۲ و ۶۴ بیتی ویندوز های زیر را دارد:

 • Windows 7
 • Windows 8
 • Windows 8.1
 • Windows 10

آیا امکان ارائه درخواست ارتقا نرم افزار وجود دارد؟ بله:  در صورت نیاز به امکانی خاص، درخواست خود را به صورت کتبی برای شرکت ارسال کنید. در صورتیکه امکان خواسته شده اولا به لحاظ فنی امکان پذیر باشد و ثانیا توجیه پذیری داشته باشد و ثالثا تعداد درخواست ها به حدنصاب برسد این امکان در نسخه های بعدی نرم افزار گنجانده میشود.

چرا برای نرم افزار هزینه پشتیبانی سالیانه دریافت می شود؟ در واقع نرم افزار بدون پشتیبانی وجود خارجی ندارد و اصطلاحا نرم افزار مرده به حساب می آید. با توجه به اینکه هزینه تولید به جهت ارتقا همیشگی نرم افزار و افزودن امکانات جدید و نیز قراردادن چندین کارمند برای پشتیبانی هرچه بیشتر نرم افزار هزینه ای جزیی بعنوان پشتیبانی دریافت می شود. در واقع با این هزینه خدمات و پشتیبانی در سطوح بهتر ارائه خواهد گردید.

سی دی یا دی وی دی نرم افزار دهیاری بالا نمی آید. برای نصب چکار باید انجام داد؟ در صورت در دسترس نبودن دی وی دی نرم افزار یا قدیمی بودن آن، میتوانید با مراجعه به صفحه ی دانلود نرم افزار؛ آخرین نسخه از نرم افزار را بهمراه نرم افزار های مورد نیاز دانلود کنید. با تماس با بخش پشتیبانی راهنمایی های لازم را درمورد نصب نرم افزار دریافت نمایید.

بعد از نصب اولیه رمز ورود به نرم افزار چیست؟ رمز عبور پیش فرض عدد ۱ میباشد.

چطور می توان رمز عبور نرم افزار را تغییرداد؟ از منوی مدیریت گزینه ی تغییر رمز عبور را انتخاب کنید و با ورود رمز فعلی، رمز عبور جدید را تعیین کنید.

رمز ورود نرم افزار را فراموش کردم. چطور میتوانم رمز را بازیابی کنم؟ در صفحه ورود نرم افزار روی گزینه ی تنظیمات کلیک کنید. در پنجره ی باز شده گزینه ی رمز عبور را فراموش کرده ام را انتخاب کنید. در این قسمت میتوانید با ورود کد محرمانه و نام کاربری، کلمه ی عبور نرم افزار را ریست کنید.

آیا نرم افزار دهیاری ترز تایید شده می باشد؟ نرم افزار جامع مدیریت دهیاری ترز دارای گواهی تایید فنی نرم افزار از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور  دبیر شورای عالی انفورماتیک کشور با شماره ثبت ۲۰۴۹۵۶ می باشد. به این لینک مراجعه شود

 • ۱۳ تیر ۱۳۹۵
 • |
 • ۲ دیدگاه
 • |


 1. مصطفی گفت:

  مسئول مالی دهیاران بخش آبگرم از استان قزوین درخواست نرم افزار جامع دهیاران هستیم

پشتیبانی و فروش

تلفن پشتیبانی: 539 92 322 011      تلفن پشتیبانی: 84 900 322 011
تلفن واحد فروش: 857 99 322 011      همراه : 2208 666 0911

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 134 90 322 011      تلفن: 174 90 322 011

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی