معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

لایحه جامع دهیاری‌ها به مجلس تقدیم شد‌

7 اردیبهشت 1396
طرح جامع دهیاران در سال 96

معاون امور دهیاری های کشور: برای تقویت امنیت شغلی‌ دهیاران لایحه جامع دهیاری‌ها به مجلس تقدیم شده که در مراحل نهایی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، رضا جندقیان در همایش دهیاران و کارآفرینی روستایی استان قزوین که بعد از ظهر روز ۲۷ فروردین ۹۶ با حضور فریدون همتی استاندار، دهیاران و بخشداران و فرمانداران در سالن تربیت معلم قزوین برگزار شد اظهار داشت: برای تحقق توسعه روستایی باید از علم روز و ظرفیت دانشگاهها و اندیشمندان جوان کشور بخوبی بهره برداری کنیم تا به نتیجه برسیم.

معاون امور دهیاری های وزارت کشور بیان کرد: برای توسعه دو ابزار مهم لازم است که تشکیل و تقویت نهادهای مردمی و تغییر رویکردهای مدیران از آن جمله است.

وی اضافه کرد: در دنیای تغییرات مستمر امروزی تنها یادگیرندگان می توانند دنیا را به ارث ببرند و حرفی برای گفتن داشته باشند لذا آموزش مهارتها باید جدی گرفته شود.

وی گفت : در حال حاضر ۳۳ هزار و ۵۰۰ دهیار در کشور فعالیت می کنند که حدود ۳۰ درصد آنها زیرپوشش بیمه قرار دارند.

جندقیان تصریح کرد: برای این که از مشکلاتی که دیگران برای ما ایجاد کرده اند خارج شویم باید مشارکت واقعی و گسترده مردم را محقق کنیم و به جای سخنرانی و شعار دادن دنبال مهارت آموزی و ارتقاء توانمندی های خود باشیم.

 

وی گفت: اگر بتوانیم بخش های صنعت، کشاورزی، گردشگری، خدمات را فعال کرده و ظرفیت های آن را شکوفا کنیم گامی ارزشمند در رونق تولید و اقتصاد مناطق برداشته خواهد شد.

معاون امور دهیاریهای وزارت کشور یادآورشد: در بسیاری از مواقع از ظرفیت های خوبی که در اطراف ما وجود دارد غافلیم و اقتصاد مقاومتی از راهکارهایی است که با اتکا به درون و برای عرضه توانمندی به خارج می تواند در این مسیر کمک مسئولان اقتصادی کشور باشد.

وی اضافه کرد: کارآفرینان روستایی کسانی هستند که ظرفیت های مغفول مانده را دیده اند و با شناسایی آنها برای اجرایی شدن طرح ها اقدام کرده اند و از حمایت دولت نیز برخوردار شده اند.
جندقیان اظهارداشت: امروز بسیاری از مباحث علمی ونیروهای توانمند را در اختیار داریم و اگر بتوانیم از تجربه کارشناسان استفاده کنیم با داشته های اصیل خود می توانیم فعالیتهای قابل توجهی را عملیاتی کنیم.

وی بیان کرد: برای تقویت امنیت شغلی‌ دهیاران لایحه جامع دهیاری‌ها به مجلس تقدیم شده که در مراحل نهایی است و منتظر نظر کارشناسان وزارت راه و شهرسازی برای اصلاح برخی موارد هستیم که با تایید آن مشکلات بیمه‌ای و امنیت شغلی این فعالان مردمی حل خواهد شد.

جندقیان بیان کرد: در حال حاضر ۳۳ هزار و ۵۰۰ دهیار در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که زیرپوشش قرار دادن همه آنها برای دولت هزینه سنگینی دارد و غیرممکن است اما با اجرای طرحی به صورت مرحله ای در گام اول دهیاران تمام وقت زیر پوشش بیمه‌ قرار می‌گیرند.

منبع: تسنیم


🔴 برای سفارش محصول مدیریت روستا لطفا بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید

شماره تماس: ۰۱۱۳۲۲۹۰۱۳۴ در ساعات کاری(۸:۳۰ الی ۱۶) و در ساعات غیراداری با شماره ۰۹۱۱۶۶۶۲۲۰۸ آقای مهدی زاده تماس حاصل نمایید.

 • 7 اردیبهشت 1396
 • |
 • ۳ دیدگاه
 • |
 1. عباس گفت:

  چرانباید توجهی به امنیت شغلی دهیاران بشه
  کدوم مدیری رومیشناسی که این همه تجربه کسب کنه ک به راحتی کنارگذاشته شود

 2. ناشناس گفت:

  چرا در استان همدان برای صدور حکم دهیاری سختگیری میکنند. من با داشتن مدرک فوق دیپلم با تصویب شورای روستا برای صدور حکم به بخشداری محل و ازآنجا نامه دادن به استانداری همدان بردم وامور روستایی ازمن امتحان شفاهی گرفت و تعداد زیادی برگه داد که سه ماه مهلت داد برای امتحان کتبی آ ماده شوم برای دهیاری پاره وقت آ یا اینهمه سختگیری لازمه یا بهتره انصراف بدم. لطفا پیگیری کنید. رضایی از شهرستان رزن روستای گونلو

 3. ناشناس گفت:

  آ یا برای دهیار شدن مصاحبه گزینش در استانداری در امور روستایی لازمه. چرا در استان همدان در گزینش دهیار سختگیری میکنند. پیگیری کنید. لطفا.

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011