معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

روستای افرینه

10 اردیبهشت 1396
روستای افرینه

دهستان افـرینه به مر کزیت

از سال ۱۳۱۲ به عــنـوان سکـونــت گاه اقـوام مختلفـی از طوایف حـسنوند بوده است . مساحت روستای مذکور ۵/۱۱۰۰۰۷۶ مترمربع می باشد که از این مقدار ۷/ ۶۱ درصد را واحدهای مسکونی و ۱۹ درصد را معابر ۳/۱۹ درصد بقیه نیز حریم طرح هادی در تصرف مردم می باشد .

وجه تسمیه روستا به افـرینه در فرهـنگهــای مختلف به صورتهای گـو ناگـون ذکــر شده است بــــطوریکه در فــرهنگ لغت دهخـدا از آن به عنوان ((آفرینه )) به معنای نـــوعی گل که در فـــــسمت شــرقی روستا می رویــد ذکـر شده است فاصله روستا از مرکز استان ( خرم آباد ) ۷۰ کیـلومتر ، از مرکز شهــرستان بلــدختر ۳۸ کیــــلومتر و از مرکز بخش معمـولان ۱۱ کیلومتر و در امتداد جـاده سراسری خــرم آبـتاد – انـــدیمـشک و رودخانه دایــمی کشکان قـرار دارد . این دهستان بر اساس آخــرین تقـسیمات کـشوری مـرکـــــزیت ۶۹ رو ستای وابسـته را بر عهــده دارد بطوریکه مردم اغـلـب این روستاهابرای رفع نیازهای خودبه مـرکز دهستان ((افرینه )) مـراجعت می نمایند .

 

روستای افرینه

 

وسعت کـل حریم مسکونی رو ستا ۵/ ۱۱۰۰۷۶ متر مربع می باشد که از این میزان ۷/۶۱ در صد را واحـــدهای مسکونی تشکیل می دهد .لازم به ذکر می باشد این روستا دارای ۴۸۶ خانوار ۲۸۳۲ نفر جمعیت و ۲۳شهید والا مقام را تقدیم انقلاب نموده است .
به دو طریق می توان به روستای افرینه دسترسی داشت:

اولین مسیر:از بزرگ راه به سمت پل دختر به راه میافتیم حدود ۲۶ کیلومتر که به راه ادامه میدهیم بزرگ راه به پایان میرسد مسیر خود را ادامه میدهیم حدود ۳۲ کیلومتر از راه را که بگذرانید به معمولان که ازشمال نزدیکترین شهربه روستای افرینه است وحدود۱۱کیلومتری آن قراردارد میرسیم به مسیرادامه میدهیم تا به روستای افرینه میرسیم.

دومین مسیر: از اندیمشک به سمت پل دختر به راه میافتیم حدود ۳۰کیلومتر که ازشهرخارج میشویم به بخشی با نام حسینیه میرسیم که باید توجه داشته باشید درآینده ای نه چندان دوراز این محل تا نزدیکی خرم آباد آزاد راهی راه خواهد افتاد که شما باید دقت کنید اشتباها از این مسیر نروید،از حسینیه به سمت پل دختر حرکت می کنیم در مسیر از کنار و از روستاهایی همچون بیدرویه،پل زال،پل تنگ پاعلم،شاه احمد،چم گرداب،جلوگیر،میگذریم این مسیرحدودا ۱۰۰ کیلومتر میباشد.بعد از رسیدن به شهر پل دختربه سمت خرم آباد به را میافتیم و درمسیر از روستاهایی همچون بابازید،ملاوی،مورانی ،جلگه خلج،زوران تل که حدود ۴۰ کیلومترفاصله دارد گذشته و به روستای افرینه میرسیم.

طبیعت اطراف روستای افرینه در نوروز سال 1395سه

 

منبع

  • 10 اردیبهشت 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011