معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

نوسازی مدرسه زلزله زده خراسان شمالی در روستای بوربور آغاز شد

۳ خرداد ۱۳۹۶
نوسازي مدرسه زلزله زده خراسان شمالي

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: نوسازی مدرسه زلزله زده در روستای بوربور از توابع شهرستان بجنورد
آغاز شد.

ابوالقاسم بابایی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور آغار شد.
وی افزود: این آموزشگاه ۶ کلاسه با ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار وارد مرحله اجرایی شد و امید می‌رود تا سال تحصیلی جدید برای بهره‌برداری آماده شود.
وی خاطرنشان کرد در سفر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای تامین اعتبار لازم به منظور ساخت مدرسه روستای “فخر الدین” نیز قول مساعد داده شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی درباره خسارت های زلزله به مدارس استان گفت: بازدید از مدارس شهری و روستایی و برآورد خسارات در حال انجام است و هنوز نهایی نشده است.
بابایی اظهار کرد: پیگیری برای تامین اعتبار اجرای راه دسترسی به اردوگاه دانش‌آموزی بجنورد، از دیگر مواردی است که قول مساعد آن داده شده است.

* قول های مساعد برای راه اجرای دسترسی اردوگاه دانش آموزی
بابایی با بیان اینکه بهره‌برداری از اردوگاه دانش‌آموزی در بجنورد معطل اجرای راه دسترسی است افزود: راه دسترسی به این اردوگاه، منطبق بر راه دسترسی به سد بش قارداش است و شرکت آب منطقه‌ای استان متعهد است راه یک کیلومتری مزبور را اجرا کند اما اجرای سد بش قارداش متوقف شده و اجرای راه دسترسی هم بر زمین مانده است.
وی خاطرنشان کرد: قرار است از محل منابع استان ویا منابع سفر رهبر معظم انقلاب به استان، اعتباری برای این پروژه راهسازی منظور شود.
بابایی اظهار کرد: امید می‌رود با بهره‌برداری از اردوگاه دانش‌آموزی در بجنورد، فضای مناسب برای اجرای برنامه های مختلف در استان فراهم شود.

*خسارت زمین لرزه در برخی از مدارس بجنورد جدی است
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد هم گفت: خسارات زمین لرزه و پس لرزه های اخیر در برخی از مدارس این شهرستان جدی است، به حدی که در بعضی از مدارس خسارت دیده دانش آموزان امتحانات خود را در زیر چادر برگزار می کنند.
محمود اسدی اظهار کرد: حدود ۵۳ درصد مدارس شهرستان بجنورد در زمین لرزه ۵.۷ ریشتری اخیر آسیب دید که این میزان این آسیب ها در پس لرزه های اخیر افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه به دلیل جلوگیری از بروز حادثه برای دانش آموزان در کلاس هایی که تخریب آنها بیشتر بوده است در مدارس از چادر استفاده شده است تصریح کرد: در مدارسی چون بوستان ۱ و ۲ گلستان شهر، فرزانگان و استقلال باقرخان، چادر برای برگزاری کلاس های درس و آزمون پایان سال برپا شده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد تصریح کرد: در سطح شهر بجنورد بیش از ۹۰ مدرسه و درسطح روستاها نیز بیش از ۷۰ آموزشگاه از زمین لرزه و پس لرزه های اخیر آن خسارت دیده اند.
به گفته وی بیشتر این خسارت ها شامل ترک خوردگی دیوارها و سقف کلاس ها، راهروها و همچنین خسارت به دیوار محوطه (حتی ریزش برخی از دیوارها) خسارت های مالی به وسایل آزمایشگاه، رایانه ها، کتابخانه ها، برق، آب، تلفن، شکستن شیشه پنجره ها است.
اسدی با اشاره به اینکه بیشتر خسارت مدارس این زمین لرزه در شهر بجنورد و روستاهای اطراف کانون زمین لرزه بوده است تصریح کرد: مدارسی که در سایر مناطق شهرستان بجنورد واقع هستند خسارتی ندیده و یا بسیار ناچیز بوده است که حدود ۴۷ درصد فضای آموزشی شهرستان را تشکیل می دهند.

  • ۳ خرداد ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011