معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

ابقاء کلیه دهیاران فعلی

۱۵ خرداد ۱۳۹۶

(فوری )ابقاء کلیه دهیاران فعلی با اعضای شوراهای اسلامی”دوره پنجم”تایید شد.

مهندس فریدون عربی
مدیر کل دفتر امور روستایی استانداریهای کشور گفت؛بر اساس هماهنگی های انجام شده در استانداری ها مقرر گردید که کلیه دهیاران فعلی به مدت یکسال از شروع بکار شوراهای اسلامی روستاها در دوره پنجم ابقاء و ادامه فعالیت خواهند داشت.
مهندس عربی،افزود که در این مدت یکسال اعضای شوراهای اسلامی دوره پنجم باید در کلاسهای آموزشی ویژه شوراها در هر شهرستان شرکت نمایند تا با(شرح وظایف و اختیارات خود)آشنا شده و مدرک دوره آموزشی خود را اخذ نمایند.
مهندس عربی ، در ادامه اظهار داشت که بعد از اتمام دوره و گذشت یکسال اعضای شوراهای اسلامی با آگاهی کافی و با داشتن اطلاعات لازم در خصوص ابقاء دهیاران یا عزل آنان اقدام خواهند کرد.
مهندس عربی تاکید کرد که دیگر شوراهای اسلامی در خصوص عزل دهیاران سلیقه‌ای و طایفه ای یا از روی عدم آگاهی عمل نخواهند کرد.
ایشان افزودند که در صورت عزل بعد یکسال نظر بخشدار هم مهم است،بایستی بخشدار هم در عزل دهیار موافق باشد ، در غیر این صورت عزلی صورت نخواهد گرفت.
همچنین مهندس عربی بیان کرد که از حساب دهیاری روستاها به مقدار ۴درصد جهت برگزاری کلاس های آموزشی ویژه شوراها دوره پنجم به شماره حساب استانداری دهیاران در اسرع وقت واریز نمایند تا مراحل و مکان کلاسهای آموزشی تعیین و به اطلاع شوراهای اسلامی دوره پنجم رسانده شود.


🔴 برای سفارش محصولات مدیریت روستا لطفا بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید

شماره تماس: ۰۱۱۳۲۲۹۰۱۳۴ در ساعات کاری (۸:۳۰ الی ۱۶) و در ساعات غیراداری با شماره ۰۹۱۱۶۶۶۲۲۰۸  آقای مهدی زاده تماس حاصل نمایید.

 • ۱۵ خرداد ۱۳۹۶
 • |
 • ۱۱ دیدگاه
 • |
 1. جوادحسینی کریم ابادی گفت:

  ای کاش اینقدر مسولین در کار شوراها دخالت نمی کردند و به کارهای خود در اداره بهتر توجه می کردند اقای عزیز کسی که دهیار می شود باید بداند دهیاری کار نیست فقط فرصت خدمت است و هر لحظه امکان دارد اینوقت را از او بگیرند ولی متاسفانه امروز دهیاران طلبکار دولت و شوراها هستند در صورتی خیلی از ایندهیاران سر نخواستنشون دعواست و فقط با واسطه و التماس تا امروز در این پست مانده اند یا کارهای دیگرالتماس تفکر جواد حسینی شورا اسلامی روستای حجت اباد بخش مرکزی سیرجان کرمان

 2. علیرضا احمدی گفت:

  باسلام به نظرم طرح جالبی اگه درنظر داشته باشید شوراهای روستای کلیه کارهای مردم راانجام می دهنند وحقوقی بابت کار خود تاکنون دریافت نکرده اند درواقعه دهیار کاری رابه ان صورت انجام نمی دهد وآموزش شورا می تواند موثرباشد ونیازی به دهیاران نمی باشد باتشکر

  • جواد قصاب گفت:

   با سلام. به نظرم اشتباه متوجه شدید. منظور این متن این هست که کسی که قبلا دهیار بوده همراه با شورای پنجم هم دهیار باشه یعنی یه سال به کارش ادامه بده. نه اینکه دهیار رو بردارن و کار دهیار رو شورا انجام بده.

 3. یه روستایی آواره گفت:

  سلام

  من یه روستایم از استان فارس( روستایی به نام بردنو-سد رودبال )بین شهرستان داراب و استهبان.
  از شما دهیاران کمک می خواهم.
  از سال ۱۳۷۹ که عملیات عمرانی سد شروع شد قرار شد چندین روستا که به زیر آب میرود برایشان زمین شهرک واگذار شود.الان ۱۸ سال است که قرار شده بدن ولی …… نشده.
  من یک روستایی هستم متقاضی زمین برای سکونت در منطقه خودم.باید چکار کنم.
  شماها که دهیار هستید یه راه جلو پای من بگذارید.
  حدود ۳۰۰ خانوار آواره شهرهای اطراف شدیم.
  شعار دولت مبنی بر مهاجرت معکوس کی قراره از شعار به عمل تبدیل بشه.

 4. ناشناس گفت:

  برادر بیا روستای ما هم زمین و هم زمینه اشتغال برای جنابعالی فراهم می کنیم

 5. ناشناس گفت:

  سلام شوراهای عزیزاستان شما را نمی دانم ولی ما در استان البرز ۷۰درصد شوراها فقط برای ساخت و سازغیر مجاز خارج از بافت و پیمانکاری وارد شورا میشوند و به فکر پر کردن جیب خود هستند و از طرفی دهیار را جهت واگذاری غیر قانونی انشعاب به ملک های خارج بافت تحت فشار قرار میدهند وای به حال اون روزی که اختیار دار روستا هم بشوند …..

 6. ناشناس گفت:

  من بعنوان یک دهیار در روستایی دور افتاده مشغول به خدمت رسانی به روستاییان هستم اگه میگین ما حقوق میگیریم بله تصویب شده ولی از حرف تا عمل از زمین تا آسمون فاصله است
  من به شخصه ۶ ماه است حقوق نگرفتم و این بستگی داره به حساب دولت که واریزی ما داشته باشیم یا نه
  از شورا گفتین
  شورای روستای ما سه نفره س
  یک نفرش که اصلا نیست فقط برای گرفتن انشعابات مختلف در هر جای روستا اعم از داخل بافت یا خارج بافت پیداش میشه
  یکی دیگه هم اصلا ساکن روستا نیست
  میمونه یکی از اعضای شورا
  که اونم کاری از دستش بر نمیاد
  پس خواهش میکنم قضاوت نکنید

 7. علی گفت:

  به نظر من وجود شورا یعنی دامن زدن به اختلافات محلی ، یعنی طمع و تمرکز بر بودجه دهیاری ، در کل یعنی آشوب . دهیاران پایین ترین سطح سوادشون فوق دیپلم است . شورایی دستور می دهد که حتی خواندن و نوشتن بلد نیست . در تجزیه و تحلیل فلسفه وجودی روستای خود ناکام مانده است . پس شورای روستاها به معنای واقعی کلمه مشمول ایه کریمه (و امروهم شورا و بینم و شاورهم فی الامر ) نمی شود . ادعای استخدام شدن از سوی دهیاران ناشی از تجربه ۱۵ ساله کارشان است و به این نتیجه رسیده اند که وجود شورا یعنی معضل برای روستا . بعضی از شورا ها با تملق پیش ادارات سد معبری برای پیشرفت و آبادانی روستا شده اند . دهیاران از شورا برای ماندن التماس نمی کنند ، این شورا ها هستند که پیشنهاد بدی به دهیاران می دهند . خواهشا سانسور نکنید دلیل و مدرک داریم .

 8. علی گفت:

  با سلام . شورای عزیز ، اگر معنای نهاد نظارتی و نهاد اجرایی و مرجع ضمانت اجرایی در روستاها تشخیص دادید ، استعفای خودم را اعلام می دارم . شوراها زمینه فرافکنی درروستاها فراهم کرده اند و دهیاران را در میدان عمل رها می کنند . صاحب نظران به درستی تشخیص داده اند که دهیاران مدیران ارشد و خط مقدم روستاها هستند . وقتی شورایی در تفسیر قوانین در رنج و مشقت است و تفسیر محتوای نامه ها را از دهیاران می طلبند ، می تواند در اداره کردن روستا موفق باشد ‌ . عجب روزگاری !!!!

 9. سلماج گفت:

  مرابعدازسه سال عزل کردن خداوند به بخشدار عمری طولانی بده همراه با عذاب وجدان ک مثل خوره بیفته به جان نحسش…

 10. ناشناس گفت:

  خواهش میکنم دهیاری که ۱۵ ساله داره دهیاره ومنزل شخصی خودش را کرده ساختمان دهیاری بصورت رایگان ومردم درطول روز به خانه این دهیاران جهت رفع مشکل مراجعه میکنن وخانواده دهیار درخدمت مردمش است ایا این دهیار خداوکیلی حقش استخدام نیست یا کسی پیش میزی ازدفترمی نشیند ماهی ۶میلیون میگره زن وبچه اش کارواستراحت خودشان میکنن طلبکار هم هستن بیاییم کمی انصاف داشته باشیم نسبت به این نمونه دهیاران موفق میشویم درهمه.زمینه ها چون خداوند خوب جوری داوری میکند

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011