معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

روستای فیل بند

22 شهریور 1396

فیل‌بند روستایی از توابع شهرستان بابل در استان مازندران ایران است. اهالی به این روستا فلبن می‌گویند که کوتاه شده فیل‌بند است.

دسترسی به این روستا از جاده هراز آسان تر می باشد زیرا مسیر بابل آسفالت نبوده و پیچ و شیب های زیادی دارد و با ماشین غیر آفرود رفتن کمی مشکل می باشد لذا برای رسیدن به این روستا مسیر هراز و سنگچال بسیار آسان تر می باشد.

جمعیت

این روستا در دهستان خوش‌ رود قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸ نفر (۴خانوار)؛ و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، کمتر از ۳ خانوار بوده‌ است.

فیل‌بند، ییلاق اهالی روستای دیواملکشاه است که از دیرباز در ماه‌ های گرم سال به آنجا می‌رفته‌اند. مراتع حوالی فیل‌بند در فصل گرم سال ، چراگاه دام‌های اهالی دیواملکشاه‌هاست. فیل‌بند به دلیل سوز و سرما و بارش برف شدید ، در طی مدت زمستان از سکنه خالی است.

مسیر راهی فیلبند

مسیر ماشین رو که به فیلبند ختم می‌شود ، جاده فرعی « منگل – چلاو » در مسیر جاده هراز ( یک کیلومتر بعد از اولین تونل بعد از پلیس راه آمل می‌ باشد که تماماً آسفالت بوده و جاده‌ های اصلی داخل محل نیز آسفالت می‌باشد.

یک مسیر دسترسی راه شوسه نیز از ییلاق شیخ موسی بخش بندپی شرقی به فیلبند وجود دارد. راه مال روی « کَرمیناپِی » نیز برای رسیدن به این روستا وجود دارد که از روستای دیوا و حدود ۳۰ کیلومتر و جنگلی می‌باشد.

موقعیت جغرافیایی روستای فیلبند

روستای فیلبند در جنوب غربی بابل ، از جنوب به ییلاق ونه بن ، از جنوب شرقی به روستاهای شیخ موسی و لهه بابل و از شمال غربی به روستای سنگ چال آمل ختم می‌شود.

این روستا به دلیل ارتفاع زیاد آن از سطح دریا زمستان‌ هایی سخت و با بارش برف سنگین همراه است و شاید یکی از دلایل نام گذاری این روستا هم همین باشد. در تابستان‌ها این روستا دارای هوای بسیار مطلوبی است که پذیرای مسافرانی بسیار و همچنین کوهنوردان می‌باشد.

روستای فیل بند مازندران

  • 22 شهریور 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011