معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

طرح روستا تعاون در روستاهای بالای ۵۰ خانوار شهرستان بیرجند اجرا می‌شود

29 مهر 1396
کارگاه آموزشی تعاون روستایی

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه صنایع دستی یکی از ظرفیت‌های استان خراسان جنوبی است که در روستاها می‌تواند دنبال شود گفت: طرح روستا تعاون در روستاهای بالای ۵۰ خانوار بیرجند اجرا می‌شود.

علی ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: روستاها مرکز تولید هستند و در دولت هم در دوره یازدهم توجه زیادی به روستاها شده است.

وی با بیان اینکه روستا کانون تولید و مرکز قطع وابستگی است افزود: در دو سال گذشته در بیرجند ۱۶۰ کیلومتر آبرسانی به مزارع انجام شده است.

فرماندار شهرستان بیرجند گفت: دولت تلاش دارد تا جایی که می‌تواند طرح‌های عمرانی در روستا انجام دهد چون اگر نتوانیم جمعیت را در روستاها نگه داریم، مشکلات زیادی از جمله حاشیه‌نشینی رقم می‌خورد.

ناصری افزود: دولت با برنامه‌هایی که در روستاها دارد طرحها در قالب تعاونی را دنبال و از محل کمک‌های سازمان دهیاری، اگر هر دهیاری طرحی تهیه کرده و موتور محرکه در روستا باشد مبلغی بلاعوض به آن روستا کمک می‌شود.

وی اظهار داشت: زرشک یکی از محصولات استراتژیک استان خراسان جنوبی است که در برخی از شهرستان‌ها محور تولید است و باید به این محصول بیشتر بها دهیم تا کشاورزان تضعیف نشوند.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه زرشک در خراسان جنوبی بیشتر در بیرجند، قاین، درمیان و زیرکوه کشت می‌شود گفت: اگر در روستاها با همت جوانان تعاونی‌های کوچک راه‌اندازی شود علاوه بر توسعه روستا نباید بگذاریم سود اصلی را دلالان ببرند اگر خودمان زرشک را تبدیل به محصول نهایی کرده و صادر کنیم سود واقعی نصیب بهره‌بردار می‌شود.

ناصری افزود: صنایع دستی هم یکی از ظرفیت‌های استان و بیرجند است که در روستاها بانوان می‌توانند در کنار کار کشاورزی و دامداری کار صنایع دستی را دنبال کرده تا منبع درآمد داشته باشند.

 

طرح روستا تعاون

طرح روستا تعاون

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

www.tasnimnews.com

 

  • 29 مهر 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011