معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

پرداخت ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بهسازی مسکن روستایی دلفان

۱ بهمن ۱۳۹۶
پرداخت ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات برای بهسازی واحدهای روستایی دلفان

دلفان- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دلفان از پرداخت ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بهسازی مسکن روستایی این شهرستان خبر داد.

فرشید الفتی با اشاره به اینکه در سال جاری ۵۸۰ فقره تسهیلات بهسازی مسکن روستایی به متقاضیان در شهرستان دلفان پرداخت‌شده است گفت: اعتبار پرداخت‌شده در این زمینه حدود ۱۱۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به مشابه سال گذشته حدود ۴۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه از سال ۸۴ تاکنون در راستای طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی ۱۰ هزار و ۸۰۰ فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت‌شده است افزود: همچنین حدود ۳ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات نیز در این مدت در قالب تعمیرات و ودیعه مسکن به روستائیان شهرستان پرداخت‌شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دلفان به اهمیت اجرای طرح هادی در روستاها اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس سرفصل قانون بنیاد مسکن مکلف شده است که در روستاهای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی را تهیه کند که بر این اساس از ابتدای انقلاب اسلامی در ۵۴ روستای این شهرستان طرح هادی اجراشده است و با تلاش و پیگیری‌های فرماندار، نماینده مردم در مجلس، و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال جاری تاکنون در ۱۸ روستای دیگر طرح هادی اجراشده است.

الفتی ادامه داد: آسفالت ۱۷ روستای دیگر نیز در راستای تفاهم‌نامه دوجانبه بنیاد مسکن و دهیاری منعقدشده است و با توجه به فصل بارندگی امکان ادامه کار مقدور نیست که از ابتدای سال آینده در صورت تأمین اعتبار و تخصیص سهمیه قیر شهرستان در قالب اعتبارات سال ۹۶ این تعداد نیز انجام خواهد شد.

وی همچنین از پرداخت ۳۰۰ فقره تسهیلات لوازم‌خانگی و معیشتی بااعتباری بالغ‌بر ۹ میلیارد ریال خبر داد و افزود: با توجه به سیلاب سال گذشته در شهرستان و خسارت واردشده در قالب تسهیلات حوادث غیرمترقبه نیز بر اساس اولویت تعداد ۱۰ فقره تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی به متقاضیان شهری پرداخت‌شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دلفان همچنین از صدور ۹ هزار و ۶۰۰ جلد سند مالکیت در راستای تثبیت مالکیت و رفع اختلافات و مشکلات اجتماعی مردم روستا توسط بنیاد مسکن دلفان خبر داد و ادامه داد: در این راستا بنیاد مسکن در نظر دارد در صورت همکاری مردم، نقشه‌برداری ثبتی ۷۰ روستای جدید با همکاری اداره ثبت‌اسناد و املاک را در دستور کار خود قرار دهد.

الفتی گفت: با توجه به محرومیت در بخش «کاکاوند» و دهستان «میربگ جنوبی» این شهرستان اعلام می‌کنیم در صورت تمایل اهالی روستاهای این مناطق به استفاده از تسهیلات مسکن روستایی بدون نوبت برای معرفی به بانک و دریافت تسهیلات مراجعه کنند.

شهرستان دلفان با ۲ هزار و ۷۴۰ کیلومترمربع مساحت در شمال غربی استان لرستان و در همسایگی استان‌های کرمانشاه و همدان قرارگرفته است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

  • ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011