معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

آغاز پرداخت وام اشتغالزایی روستایی و عشایری

5 بهمن 1396

پرداخت وام‌های اشتغالزایی روستایی و عشایری در کشور امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لنگرود به طور رسمی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان، پرداخت وام اشتغالزایی روستایی و عشایری کشور امروز به طور همزمان در استان های گیلان ، زنجان ، همدان ، اصفهان و اردبیل و بصورت نمادین با پرداخت وام به سید اصغر میرسیار کشاورز اهل روستای پشت له له سر لنگرود به مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای خرید ماشین نشاء کار در بانک کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بعد از اعطای این وام به کشاورز لنگرودی به نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان رفت و در این نشست از اختصاص ۷۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی روستایی و عشایری خبرداد و گفت : این اعتبار در قالب منابع دولتی ، بانکی و صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

علی ربیعی با بیان اینکه برای اشتغالزایی روستایی و عشایری هم ۱۲ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است افزود : ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان از اعتبارات اشتغالزایی روستایی و عشایری امسال به صورت تسهیلات بانکی پرداخت می شود و ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه امسال به ۸ هزار متقاضی از ۵۰ هزار متقاضی وام های توسعه روستایی و عشایری تسهیلات پرداخت می شود تصریح کرد : متقاضیان باید در سایت کارا نام نویسی کنند.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در پایان با بیان اینکه سقف وام ها متناسب با وضعیت بیکاری ، محرومیت و درآمد در مناطق مختلف متفاوت است افزود : برای طرح اشتغالزایی فردی تا ۵۰ میلیون تومان و برای طرح های خوشه ای و شرکتی ۱۵ میلیارد تومان است.

مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه حمایت از تولید کنندگان روستایی و عشایری از برنامه های دولت و خانه ملت است افزود : حمایت از طرح های کشاورزی و گردشگری روستایی در الویت است.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین امروز از یک واحد تولید عایق های حرارتی با تولید سالانه ۱۵ هزار تن و اشتغالزایی ۶۰ نفر در ناحیه صنعتی آسیابران رانکوه املش بازدید کرد.
علی ربیعی در سفر به املش همچنین با ساخت یک درمانگاه تامین اجتماعی و ایجاد یک باجه بانک رفاه کارگران در ساختمان تامین اجتماعی این شهرستان موافقت کرد.

  • 5 بهمن 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011