معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

دهیاران شهرستان گناوه از صنعت گردشگری برای درآمدزایی استفاده کنند

14 بهمن 1396
دهیاران شهرستان گناوه از صنعت گردشگری برای درآمدزایی استفاده کنند

مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر گفت: دهیاران شهرستان گناوه از صنعت گردشگری برای درآمدزایی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نکیسا صبح شنبه در نشست با دهیاران شهرستان گناوه اظهار داشت: بی آبی، بیکاری جوانان و بی توجهی به محیط زیست از موضوعات بسیار مهم است و باید راهی برای آن پیدا کرد.

وی افزود: تشکیل تعاونی دهیاران می‌تواند کمک زیادی به دهیاران در بحث درآمدزایی داشته باشد و سعی کنید تعاونی را در اولویت کاری خود قرار دهید.

مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر تصریح کرد: شما با ساحل و دشت خوب نتوانستید درآمدزایی کنید. صنعت گردشگری درآمدزا است و دهیاران باید از این طریق و استفاده از ساحل زیبا و دشت‌های این منطقه در آمدزایی کنند.

وی بیان داشت: دهیاران مسئول ساخت مبلمان روستا هستند و باید در نمایشگاه‌ها حضور یابید تا بتوانید مبلمان روستا را به زیباترین نحو ممکن بسازند و طراحی کنند. شهردار و دهیاری موفق هستند که درآمد پایدار داشته باشند و از تسهیلات اشتغال‌زا استفاده کرده و درآمد زایی کند.

 

مشکل آب و برق بوستان‌های امید رفع شود

دهیار روستای مال قائد به نمایندگی از دیگر دهیاران گفت: عمده مشکلات دهیاران زیر سازی شدن معابر و خیابان‌های روستا و عدم آسفالت آنها است و انتظار می رود هر چه زودتر آسفالت خیابان ها انجام پذیرد.

بستانی افزود: حق تفکیک و تغییر کاربری اراضی روستایی که بنیاد مسکن از مردم می‌گیرد حق دهیاری است و باید به حساب دهیاری واریز شود.

دهیار مال قائد تصریح کرد: بوستان‌های امید با مشکل برق و آب روبرو هستند و تا این مشکلات حل نشود این بوستان ها تکمیل نمی شوند.

 

لزوم حل مشکل اینترنت روستاها

سجاد ملک‌زاده رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان گناوه گفت: ما خواستار اجرای فیبر نوری در روستاهایی که فیبر نوری ندارند هستیم تا مشکل اینترنت در این روستاها حل شود.

وی افزود: مطالعات سد خاکی بر روی دره گپ انجام شده است و انتظار داریم که از طریق مدیر کل روستایی پیگیری شود.

ملکزاده تصریح کرد: تعریض جاده‌ورودی روستاهای شول، عباسی و فخرآوری که سه سال است اعتبار آنها در کمیته برنامه‌ریزی تخصیص داده نمی‌شود پیگیری شود.

وی بیان داشت: از بخشدار مرکزی به خاطر تشکیل این جلسه قدردانی می‌کنیم و همچنین از برنامه های خوب اشتغال‌زایی دولت تدبیر و امید استقبال خواهیم کرد و با توجه به نقش تاثیر گذار دهیاران در روستاها به کمک بخشدار مرکزی و دهیاران زحمتکش بخش مرکزی سعی در اجرای آن داریم.

  • 14 بهمن 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011