دهیاران شهرستان گناوه از صنعت گردشگری برای درآمدزایی استفاده کنند

۱۴ بهمن ۱۳۹۶
دهیاران شهرستان گناوه از صنعت گردشگری برای درآمدزایی استفاده کنند

مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر گفت: دهیاران شهرستان گناوه از صنعت گردشگری برای درآمدزایی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نکیسا صبح شنبه در نشست با دهیاران شهرستان گناوه اظهار داشت: بی آبی، بیکاری جوانان و بی توجهی به محیط زیست از موضوعات بسیار مهم است و باید راهی برای آن پیدا کرد.

وی افزود: تشکیل تعاونی دهیاران می‌تواند کمک زیادی به دهیاران در بحث درآمدزایی داشته باشد و سعی کنید تعاونی را در اولویت کاری خود قرار دهید.

مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر تصریح کرد: شما با ساحل و دشت خوب نتوانستید درآمدزایی کنید. صنعت گردشگری درآمدزا است و دهیاران باید از این طریق و استفاده از ساحل زیبا و دشت‌های این منطقه در آمدزایی کنند.

وی بیان داشت: دهیاران مسئول ساخت مبلمان روستا هستند و باید در نمایشگاه‌ها حضور یابید تا بتوانید مبلمان روستا را به زیباترین نحو ممکن بسازند و طراحی کنند. شهردار و دهیاری موفق هستند که درآمد پایدار داشته باشند و از تسهیلات اشتغال‌زا استفاده کرده و درآمد زایی کند.

 

مشکل آب و برق بوستان‌های امید رفع شود

دهیار روستای مال قائد به نمایندگی از دیگر دهیاران گفت: عمده مشکلات دهیاران زیر سازی شدن معابر و خیابان‌های روستا و عدم آسفالت آنها است و انتظار می رود هر چه زودتر آسفالت خیابان ها انجام پذیرد.

بستانی افزود: حق تفکیک و تغییر کاربری اراضی روستایی که بنیاد مسکن از مردم می‌گیرد حق دهیاری است و باید به حساب دهیاری واریز شود.

دهیار مال قائد تصریح کرد: بوستان‌های امید با مشکل برق و آب روبرو هستند و تا این مشکلات حل نشود این بوستان ها تکمیل نمی شوند.

 

لزوم حل مشکل اینترنت روستاها

سجاد ملک‌زاده رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان گناوه گفت: ما خواستار اجرای فیبر نوری در روستاهایی که فیبر نوری ندارند هستیم تا مشکل اینترنت در این روستاها حل شود.

وی افزود: مطالعات سد خاکی بر روی دره گپ انجام شده است و انتظار داریم که از طریق مدیر کل روستایی پیگیری شود.

ملکزاده تصریح کرد: تعریض جاده‌ورودی روستاهای شول، عباسی و فخرآوری که سه سال است اعتبار آنها در کمیته برنامه‌ریزی تخصیص داده نمی‌شود پیگیری شود.

وی بیان داشت: از بخشدار مرکزی به خاطر تشکیل این جلسه قدردانی می‌کنیم و همچنین از برنامه های خوب اشتغال‌زایی دولت تدبیر و امید استقبال خواهیم کرد و با توجه به نقش تاثیر گذار دهیاران در روستاها به کمک بخشدار مرکزی و دهیاران زحمتکش بخش مرکزی سعی در اجرای آن داریم.

  • ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011