معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

طرح اشتغال فراگیر در روستاها با قوت اجرایی می‌شود

۱۶ بهمن ۱۳۹۶
طرح اشتغال فراگیر در روستاها با قوت اجرایی می‌شود

جلسه مشترک وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیران عامل بانک‌ها به میزبانی بانک سپه برگزار شد. از مباحث این جلسه طرح اشتغال فراگیر و توسعه اشتغال روستایی بود.

محمدکاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه در ابتدای جلسه مشترک مدیران عامل بانک‌ها با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر، مدیران عامل بانک‌های کشاورزی، ملت، رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون، عضو هیات‌مدیره بانک ملی و اعضای هیات‌مدیره و مدیران ارشد بانک سپه برگزار شد، با اشاره به نامه خود به وزیر امور خارجه اظهار داشت: این بانک به دلیل پیش‌رو بودن و به واسطه نقش‌آفرینی موثر در اقتصاد کشورمان ناعادلانه مورد تحریم قرار گرفت.

چقازردی با تاکید بر مقاومت بانک سپه در دوران تحریم بیان کرد: با تکیه بر تلاش پرسنل خدوم و تجربه متراکم ۹۰ ساله، به تدریج وضعیت بانک بهبود پیدا کرد و با خروج بانک از تحریم‌ها، دریچه بانکداری بین‌الملل به روی بانک باز شد و در حال حاضر در اکثر شاخص‌ها به عنوان بانک برتر در کشور مطرح است.

وی درخصوص طرح اشتغال فراگیر و روستایی افزود: این بانک با تامین مالی ۳۶ هزار پروژه اقتصادی کوچک و متوسط و واحدهای صنفی به میزان ۸۰ هزار میلیارد ریال به افزایش و یا تثبیت تولید بنگاه‌های اقتصادی کمک کرده و از آمادگی لازم برای اجرای طرح اشتغال فراگیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخوردار است.

 

طرح اشتغال فراگیر و توسعه اشتغال روستایی را با قوت ادامه می‌دهیم

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه با تشکر از میزبانی و حمایت بانک سپه گفت: در طرح اشتغال فراگیر و توسعه اشتغال روستایی هدف تنها دادن تسهیلات نیست بلکه توسعه اشتغال روستاها مدنظر است.

وی با اشاره به اهمیت تبیین برنامه‌های اشتغال فراگیر و روستایی اظهارداشت: لازم است مدیران بانک‌ها برنامه‌های اشتغال فراگیر را برای جامعه تشریح کنند.

ربیعی با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت‌های استان‌های محروم کشور خاطرنشان کرد: توزیع عادلانه تسهیلات در استان‌های محروم بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه این جلسه عیسی منصوری، معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر در خصوص سامانه کارا و وضعیت طرح‌های اشتغال‌زا توضیحاتی ارائه کرد.

همچنین مدیران عامل بانک‌ها نیز از اقدامات خود در خصوص کمک به فعالیت‌های مولد در سطح کشور و روستاها گزارشی ارائه کردند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا  

  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011