معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

طرح هادی در اکثر روستاهای کشور

8 اردیبهشت 1397

طرح هادی در ۱۷۰۰۰ روستای کشور اجرا شد
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: در اجرای طرح هادی و بهسازی محیط روستاها بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ روستا طرح هادی به اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابلسر، محمدرضا شاملو امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در کل کشور بیش از ۳۷ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی هستند اظهار داشت: پوشش دو سال داری طرح هادی مصوب بیش از ۹۶ درصد است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هادی و بهسازی محیط روستاها بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ روستا طرح هادی به اجرا در آمده است، افزود: برای سال جاری پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به اعتبارات بودجه سال ۹۷ و مصوبات مجموع منابع ملی و استانی سر جمع به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برسد.

شاملو اضافه کرد: برای جذب اعتبارات ملی و استانی تبصره‌ها و قیر رایگان پیش‌بینی کردیم و برای ۴ هزار و ۵۰۰ روستای کشور طرح هادی بازنگری یا تهیه طرح جدید داشته باشیم؛ همین تعداد اجرای بهسازی محیط روستا داریم که یک هزار روستای جدید اجرای بهسازی محیط روستاها است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه امید داریم برای ۳۵۰۰ پروژه‌های نیمه تمام بیش از ۵۰ درصد آن به بهره‌برداری برسد عنوان کرد: معمولا طرح هادی پیش‌بینی ۲ سال برای بهره‌برداری داریم که یک سال بازگشایی معابر و تاسیسات زیربنایی اولیه و سال دوم دفع آب‌های سطحی و آسفالت و روسازی و تکمیل آن است.

وی با تاکید براینکه در جاهایی که اعتبارات با محدودیت روبه‌رو است و در این بخش مشکلات زیادی داریم که مدت اجرا طولانی‌تر می‌شود گفت: سالانه بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیازمند داریم با تخصیص ۱۰۰ درصد تا نیازهای‌مان برطرف شود.

شاملو گفت: هفت هزار روستا داریم که دوره اجرای طرح هادی که به مدت ۱۰ سال است پایان یافت که اینها بعد از ۱۰ سال به دلیل محدودیت‌های اعتباری بازنگری می‌شد که مورد بازنگری قرار نگرفت.

وی بیان کرد: در این بخش شرمنده مردم هستیم که در زمینه ساخت و ساز با مشکل روبه‌رو می‌شوند که سعی کردیم در کمیته‌های تصویب طرح هادی موردی این اصلاحات و نیازها را با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط برطرف کنیم.

معاون بنیاد مسکن کشور با اشاره به اینکه براساس قانون برنامه توسعه ششم و برنامه‌های گذشته و الحاق مواد ساماندهی تولید و عرضه مسکن سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی نوسازی و بهسازی شود، افزود: بانک ها و دولت در این سال ها حمایت خوبی کردند و تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسکن روستایی از تسهیلات مسکن برخوردار شدند و بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد به اتمام رسیده است و شاهد این هستیم که در مناطقی که نوسازی انجام یافت.

شاملو افزود: زلزله گذشته تخریب و ضایعه‌ای برای مردم نداشتیم و امسال ۲۰۰ هزار واحد در برنامه داریم که با تصویب دولت و شورای عالی بانک‌ها عملیات اجرایی آن انجام شود.

وی تسهیلات پرداختی را فعلا ۲۰ و ۱۸ میلیون تومان به مانند گذشته عنوان و تصریح کرد: بنیاد مسکن پیشنهاد داده تا این میزان افزایش یابد و به حداقل ۲۵ میلیون تومان برسد.

  • 8 اردیبهشت 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011