معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

اختصاص ۱۴۰میلیاردریال تسهیلات ارزان قیمت برای روستاهای ارس

28 تیر 1397
اختصاص ۱۴۰میلیاردریال تسهیلات ارزان قیمت برای روستاهای ارس

معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری از اختصاص ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی در روستاهای محدوده منطقه آزاد ارس خبر داد.

سید ابوالفضل رضوی در بازدید از منطقه آزاد ارس و دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی در روستاهای محدوده منطقه آزاد ارس علاوه بر اعتبارات استان آذربایجان شرقی به روستاهای محدوده ارس اختصاص می یابد.

وی افزود: بر همین اساس، رشته های اقتصادی پراشتغال مانند صنایع کشاورزی، صنایع تبدیلی، زراعت و گلخانه، دام و طیور، گردشگری و بوم گردی مورد حمایت قرار می گیرند.

رضوی خاطرنشان کرد: مالکین هر واحد مسکونی از روستاهای ارس که یکی از واحدهای سکونت خود را به خانه های بومگردی بوم گردی و خانه کاشانه تبدیل کند، می تواند از ۱۵۰ میلیون ریال وام ارزان قیمت استفاده کند.

رضوی در ادامه عنوان کرد: این تسهیلات با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و به استناد آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری به متقاضیان واجد شرایط اعطا می شود.

وی افزود: به این منظور نرخ ۴ درصد تسهیلات برای مناطق روستایی و عشایری مرزی، نرخ ۶ درصد برای مناطق روستایی و عشایری غیر مرزی و نرخ ۱۰ درصد برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت اختصاص داده شده است.

رضوی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال در روستاها از مهمترین اهداف دولت است، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال در روستاها نقش مهمی در کاهش مهاجرت از روستاها و افزایش مهاجرت معکوس دارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، تنوع غذایی آذربایجان را مزیت بزرگی برای ارس عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد ارس می تواند صنعت غذایی را در روستاهای منطقه برپا کرده و باعث ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در این روستاها شود.

رضوی ضمن تشکر از تصمیمات اتخاذ شده توسط مدیریت سازمان منطقه آزاد ارس، تصریح کرد: فعالان اقتصادی در منطقه آزاد ارس با نگاه صادرات محور در حال فعالیت هستند و این موضوع از نظر اقتصاد مقاومتی ارزشمند است.

گفتنی است، سید ابوالفضل رضوی را در این سفر، تقی کرمی، مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی همراهی می کند.

بازدید از اکوموزه گلفرج، مجتمع گلخانه ای ارس تارلا امین، کفش دنیلی و کاروانسرای خواجه نظر بخش هایی از این سفر را به خود اختصاص دادند. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در ادامه نیز از روستاهای مسیر رود ارس تا کلیبر دیدن می کند.

  • 28 تیر 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011