معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

مسکن روستایی در گلستان آماده بهره برداری است

15 مهر 1397

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان اعلام کرد: از یک هزار و ۱۷۸ واحد مسکونی که با جذب ۲۰۷ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال تسهیلات ساخته شده، بهره برداری می شود.

محمد تقی زمانی نژاد به خبرنگار ما اظهار داشت: این واحدهای مسکونی در مناطق روستایی ۱۴ شهرستان استان و از محل اعتبارات ملی ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی ساخته شده اند.

وی افزود: از این تعداد ۱۶۱ واحد در بندرگز، ۱۵۷ واحد درگرگان، ۱۲۵ واحد در علی آباد، ۱۰۳ واحد در رامیان، ۹۶ واحد درگالیکش، ۹۴ واحد در آزادشهر، ۹۰ واحد در مینودشت، ۸۷ واحد درگنبدکاووس، ۸۱ واحد در کردکوی، ۶۴ واحد در مراوه تپه، ۵۰ واحد در کلاله، ۳۳ واحد در آق قلا، ۲۳ واحد در گمیشان و ۱۴ واحد در ترکمن ساخته شده است.

طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، در استان گلستان ۲۲۸ هزار و ۶۰۵ خانه روستایی وجود دارد که ۲۴۸هزار و ۴۲۲ خانوار در آنها زندگی می کنند و طبق گزارش بنیاد مسکن استان، ۱۰۰ هزار واحد آن مقاوم هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان همچنین از بهره برداری ۲۵ طرح در ۲۵ روستای استان شامل هشت طرح هادی روستایی، ایجاد دو دیوار حائل سنگی، یک بوستان، و ۱۴ طرح زیرسازی و آسفالت در روز گرامیداشت روستا خبر داد و گفت: این طرح ها در گرگان، کلاله، کردکوی، آق قلا، علی آباد، مراوه تپه، رامیان و آزادشهر با ۳۵ میلیارد و۵۵ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، ملی و مشارکت روستاییان اجرا شده است.

در گلستان یک هزار و ۵۲ آبادی دارای بیش از ۲۰خانوار وجود دارد و ۴۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری استان در این روستاها سکونت دارند.

این استان شمالی کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی از مناطق در معرض حوادث طبیعی همچون زلزله، رانش زمین و سیل است که بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی به کاهش تلفات و خسارت های این حوادث کمک می کند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

  • 15 مهر 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

برچسب ها :

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011