معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

٢۵ درصد تولیدکنندگان صنایع‌دستی بانوان هستند

13 آبان 1397

روستای «خراشاد» الگوی موفق اقتصاد مقاومتی
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با بیان اینکه ٢۵ درصد تولیدکنندگان صنایع‌دستی بانوان هستند، گفت: صنایع‌دستی می‌تواند به اشتغال بانوان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار کمک مؤثر بکند.

معصومه ابتکار ظهر امروز در بازدید از مراکز کارآفرینی روستای خراشاد اظهار داشت: انجام این کار در روستای خراشاد با حمایت‌های مسؤولان میراث فرهنگی بسیار باارزش است.

وی با بیان اینکه لباس تن بسیاری از زنان روستای خراشاد از پارچه‌های بافته‌شده زنان همین روستا است، تصریح کرد: این امر خود نمونه روشنی از اقتصاد مقاومتی بوده که توانسته هم برای مصرف افراد روستا تولید و هم صادر شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور به برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه امور بانوان و خانواده اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها در سطح کلان انجام می‌گیرد و یکی از حمایت‌های این معاونت در حوزه تولید توسط بانوان، توزیع وام و تسهیلات بوده است.

ابتکار گفت: اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی، اجرای سند ارتقاء و بهبود وضعیت زنان و خانواده، طرح ملی گفت‌وگوی خانواده و برگزاری کارگاه‌های مهارت آفرینی از برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بوده که در خراسان‌جنوبی نیز اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه روستای خراشاد الگویی از یک روستای موفق است، افزود: تسهیلاتی که امسال برای طرح‌های معاونت امور بانوان دیده شده قابل توجه است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور اضافه کرد: در بسیاری از مناطقی که بازدید از طرح‌های کارآفرینی انجام شده خانم‌ها مشارکت داشته و تسهیلات خوبی را دریافت کرده‌اند.

ابتکار ادامه داد: بیمه روستایی نیز طرح بسیار خوبی بوده که همه روستاییان باید تحت پوشش آن قرار گیرند.

وی افزوذ: دولت برای بهبود وضعیت زنان و خانواده برنامه دارد که از بسیاری از این طرح‌ها استقبال شده و زنان توانسته‌اند به‌خوبی از تسهیلات پایدار و فراگیر استفاده کنند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با بیان اینکه ٢۵ درصد تولیدکنندگان صنایع‌دستی بانوان هستند، افزود: صنایع‌دستی می‌تواند به اشتغال بانوان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار کمک مؤثر بکند.

منیع:فارس

  • 13 آبان 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011