معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

اولین روستای استان کردستان دارای فن آوری FTTH شد

24 آبان 1397

فن آوری FTTH یا فیبر نوری

مدیر مخابرات منطقه کردستان؛ آساوله اولین روستای استان از مزایای فیبرنوری است.

آزاد حکمت با اشاره به اینکه توسعه و تقویت زیرساخت‌های مخابراتی استان در سرلوحه برنامه های مخابرات منطقه قرار دارد افزود : آساوله به عنوان اولین روستای استان از مزایای فیبرنوری بهره مند می شود و اقدامات زیر ساختی در این روستا آغاز شده و تا کنون ۴ کیلومتر فیبرنوری در آساوله کابل کشی شده است.

فیبرنوری

وی از پیشرفت ۳۰درصدی این پروژه خبر داد و افزود: برای اجرای سرویس FTTH در آساوله ، اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی تخصیص داده شده است.مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه در روستای آساوله یک هزار و ۵۰۰ خانوار ساکن هستند گفت: با اتمام پروژه ،ساکنان این روستا می توانند از خدمات سرویس FTTH بهره بگیرند.

حکمت به ورود تکنولوژی‌های جدید مخابراتی به استان از جمله فیبر نوری اشاره کرد و تصریح کرد: سرویسFTTH /B به معنی «فیبرنوری تا ساختمان/خانه» است که یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی های ارتباطی دنیا محسوب می‌شود و به جای کابل مسی، از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان و یا موقعیت مشتری استفاده می شود.

وی اظهارداشت: با بهره گیری از خدمات فیبرنوری میتوان سرویس های مختلفی از جمله اینترنت، سرویس‌های چند رسانه‌ای و سایر سرویس‌های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکین قرار داد.

وی با اشاره به مزیت های استفاده از فیبر نوری یادآور شد: ظرفیت نامحدود، بستر امن، امکان استفاده کامل از اینترنت اشیا، سیستم مبنتی بر آی پی و امکان هوشمند سازی از جمله امکانات و ظرفیت های استفاده از فیبر نوری است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان در ادامه با اشاره به اینکه مخابرات کردستان به جدیدترین تجهیزات مخابراتی مجهز است، افزود: شاخص تکنولوژی مخابراتی کردستان که به مشتریان ارائه می شود از پیشرفته ترین شاخص های مخابراتی جهان است.

وی خاطر نشان ساخت: تاکنون چهار هزار و ۴۹۱ کیلومتر زیر ساخت فیبر نوری در استان انجام شده است و مخابرات منطقه کردستان آمادگی خود را برای ارائه خدمات بر این بستر به مشترکین اعلام می دارد.

حکمت ضمن اعلام اینکه ، ظرفیت پشتیبانی۳۰هزار مشترک فیبر نوری در استان توسط مخابرات امکان پذیر است افزود: در حال حاضر ۵۸۸ مشترک از سرویس FTTH استفاده می کنند.

وی به تعداد ۵۹۴ مشترک SIP PHONE دراستان که از بستر فیبر نوری بهره می گیرند اشاره کردو گفت: سرویس SIP PHONE راهکاری برای ارائه صوت بر بستر اینترنت می باشد .

گفتنی است؛ کردستان جزو استان‌های پیشرو در واگذاری سرویس FTTH در کشور است.

منبع:کردستان خبر

  • 24 آبان 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011