معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۳ روستا تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار گرفتند

۳ مهر ۱۳۹۹

مدیر آبفا گلپایگان گفت: در سال جاری سه روستای دم آسمان، شادگان و فاویان با جمعیتی بالغ بر هزار و ۱۰۰ نفر از آب شرب سالم و بهداشتی تصفیه خانه گلپایگان برخوردار شدند، درحالیکه در سال گذشته ۹ روستای مجتمع زرنجان هم تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار گرفتند.

ناصر دهقادنی افزود: در حال حاضر ۵۰ درصد آب شرب مجتمع ۲۶ روستایی جلگه از تصفیه خانه آب گلپایگان تامین می شود و درصددیم با احداث یک باب مخزن ذخیره هزار مترمکعبی و اجرای خط انتقال از تصفیه خانه، همه آب شرب ساکنان این  مجتمع روستایی از تصفیه خانه گلپایگان تامین شود.

وی ساخت مخزن هزار مترمکعبی مجتمع روستایی زرنجان را در مراحل پایانی اعلام کرد و افزود: احداث منبع هزار مترمکعبی زرنجان که در ابتدای سال در دستور کار قرار گرفت هم اکنون به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی رسیده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۹ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش شرکت آبفا گلپایگان قرار دارند و به منظور تامین پایدار آب شرب آنها، درصدد هستیم که این روستاها را تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار دهیم، چرا که در سال های اخیر به دلیل وقوع خشکسالی های اخیر آبدهی چاه ها و دیگر منابع محلی بسیار کاهش یافته است.

مدیر آبفا گلپایگان اظهار کرد: در حال حاضر از ۴۹ روستای گلپایگان، ۱۵ روستا به طور کامل تحت پوشش طرح آبرسانی از تصفیه خانه گلپایگان قرار دارند و ۲۶ روستای مجتمع زرنجان هم با بهره مندی از مخزن ۲ هزار مترمکعبی ۴۰۰ دستگاه بیش از ۵۰ درصد آب شرب آنها از طریق تصفیه خانه گلپایگان تامین می شود.

دهقادنی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۱ روستا در منطقه گلپایگان به دلیل پراکندگی و بعد مسافت تحت پوشش تصفیه خانه گلپایگان قرار ندارند و آب شرب آنها از منابع محلی مانند چاه و چشمه تامین می شود و انتظار می رود در سال های آینده این روستاها نیز با اجرای خطوط انتقال از آب تصفیه خانه بهره مند شود.

وی توزیع عادلانه آب شرب را میان روستاییان حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: در سال جاری با احداث حوضچه و نصب فشار شکن، فلومتر و والو بر روی شبکه های توزیع، آب شرب میان اهالی روستاها به صورت عادلانه توزیع شد، همچنین در شش ماهه نخست سال جاری به منظور جلوگیری از هدررفت آب بیش از ۴ کیلومتر از شبکه فرسوده آب در روستاها اصلاح و بازسازی شده است.

منبع:روستا

  • ۳ مهر ۱۳۹۹
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011