معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۳۰۰ روستا تحت پوشش روستای بدون بیکار قرار گرفتند

10 مهر 1399

علی ربیعی گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ روستای کشور ” طرح روستای بدون بیکار” اجرا شد و استان مازندران نیز از این طرح بخوبی استقبال کرد.

علی ربیعی سخنگوی دولت در ادامه بازدید های خود در سفر یک روزه به مازندران در مراسم افتتاح شرکت تولید  آب معدنی اوتیسا شهرستان تنکابن به ظرفیت های این استان در بخش های مختلف صنعتی،گردشگری، خدمات و کشاورزی اشاره کرد و عمده مشاغل این استان را در بخش خدمات و گردشگری عنوان کرد.

وی افزود: در سیاست های دولت در دوره شیوع کرونا،حفظ سلامت و جان مردم در اصل قرار گرفته و تامین مایحتاج زندگی و معیشت در چارچوب سلامت قرار گرفت.

سخنگوی دولت با یادآوری اینکه در فصل شیوع کرونا پیش بینی ما آسیب به بیش از ۳ هزار شغل بوده است،گفت: اگر این مهم در دوره شیوع کرونا مدیریت نمی شد علاوه بر صنعت اولیه ممکن بود به دیگر بخش ها نیز آسیب وارد کند.

ربیعی با اعلام اینکه دو موضوع حفظ سلامت و معیشت مردم که در اولویت سیاست های دولت قرار گرفت منجر به تثبیت و بازگشت بیش از یک میلیون و ۶۰۰ شغل شد که با پرداخت وام و یا عقب انداختن باز پرداخت وام اتفاق افتاد.

وی افزود:  نگرانی ما مربوط به حدود یک و نیم میلیون نفر افرادی بود که در مواجه با ویروس کرونا مورد ریزش قرار گرفتند که این افراد نیز از محل ” صندوق توسعه ملی” بیمه شدند.

ربیعی با بیان اینکه  یک میلیون و  ۲۰۰ هزار نفر هم تحت پوشش بیمه بیکاری فرار گرفتند ضمن اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اتصال آنها را به بنگاه ها قطع نکرد.

وی به طرح” روستای بدون بیکار” اشاره کرد و گفت: یکی از اقدام ها و برنامه های مهم دولت اجرای طرح روستای بدون بیکار است که تاکنون ۳۰۰ روستای کشور تحت این پوشش قرار گرفتند که بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی به این طرح از محل “صندوق کارآفرینی امید” پرداخت شده است.

ربیعی به اجرای این طرح در استان مازندران اشاره کرد و افزود: “یک تولید،یک روستا” نیز طرحی است که بنا داریم در این طرح هیچ روستایی بیکار نداشته باشد که این طرح در استان مازندران مورد توجه قرار گرفته است.

سخنگوی دولت گفت: امیدواریم با منابعی که برای اشتغال سال آینده که از محل صندوق توسعه ملی و تبصره ماده ۱۶ و ۱۸ در نظر گرفته شده بتوانیم در تثبیت و گسترش اشتغال نقش مهمی ایفا کنیم.

شرکت کشت و صنعت پیوند هراز تنکابن(آب معدنی اوتیسا) از دیگر طرح های اشتغال روستایی است که با مشارکت صندوق کارآفرین امید با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۵ نفر فعالیت می کند.

منبع:ایلنا

  • 10 مهر 1399
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011