معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

شناسایی ۵۱ نقطه کور ارتباطی در لرستان

27 آذر 1399

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: ۵۱ نقطه کور ارتباطی محور‌های مواصلاتی و روستا‌های دورافتاده در این استان شناسایی شده است.
شهاب حیدری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان اظهار کرد: با بررسی‌های انجام‌شده و عملیات صورت گرفته توسط گروه‌های پایش و تخصصی این اداره کل، ۵۱ نقطه از جاده‌های مواصلاتی و روستا‌های دورافتاده و کم جمعیت استان که بدون پوشش بودند و یا وضعیت ارتباطی مناسبی نداشتند، شناسایی شده است.

حیدری اظهار داشت: به همین منظور اقدامات لازم جهت رفع این نقص و تحت پوشش قرار گرفتن این مناطق کور ارتباطی در دستور کار قرار گرفت.

او با اشاره به تاکید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر کاهش شکاف دیجیتال در تمامی نقاط کشور تصریح کرد: مدارک و مستندات لازم برای رفع مشکلات آنتن‌دهی و پوشش ارتباطی این مناطق به وزارتخانه ارسال، موافقت اولیه دریافت، دستور لازم جهت همکاری سایر اپراتور‌ها به مراکز ابلاغ و شرکت مخابرات منطقه لرستان به عنوان پیمانکار این طرح انتخاب شده است.

اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان افزود: باتوجه به اینکه دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات از اهداف مهم و با اولویت بالا برای وزارت ارتباطات است فناوری ۲۷ سایت استان ارتقا یافت که علاوه بر افزایش سطح کیفیت ارتباطی، آمادگی جهت مقابله با حوادث غیرمترقبه، ایجاد و پایدارسازی زیرساخت‌ها محقق شد.

بیش از یک میلیون و ۴۱۰ هزار خط تلفن همراه اعتباری و دائمی در لرستان ایجاد و ۶۷ هزار پورت پرسرعت (ADSL) دایر شده، ۹۳ درصد روستا‌ها و حدود ۹۹ درصد جاده‌های اصلی این استان نیز دارای پوشش تلفن همراه است.

باشگاه خبرنگاران جوان

  • 27 آذر 1399
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011