معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

دریافت گواهی سوءپیشینه برای داوطلبان انتخابات شوراهای روستایی از فردا

16 دی 1399

رییس ستاد انتخابات خوزستان با اشاره به آغاز فرآیند انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گفت: ارایه گواهی نداشتن سوءپیشینه برای ثبت نام داوطلبان الزامی است و داوطلبان شورای اسلامی روستاها از فردا ۱۶ دی می‌توانند نسبت به دریافت این گواهی اقدام کنند.

علی‌حسین ‌حسین‌زاده دوشنبه شب در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: داوطلبان شورای اسلامی شهر از ۲۰ آذر و داوطلبان شورای اسلامی روستاها از تاریخ ۱۶ دی امکان دریافت گواهی نداشتن سوء پیشینه را با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا دفاتر پلیس ۱۰+ یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی به نشانی WWW.ADLIRAN.IR  دارند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان افزود: بر اساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت‌نام باید گواهی نداشتن سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد را ارایه کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات خوزستان، ادامه داد:نخستین دوره آموزشی توجیهی انتخابات هفته گذشته، با حضور ۲۷ فرماندار استان و رییس ستاد انتخابات کشور در تهران برگزار شد.

حسین‌زاده اضافه کرد: در این دوره، نحوه اجرای انتخابات، آموزش‌ها، تکمیل بانک‌های اطلاعاتی، آمادگی زیرساختی مطرح شد.

وی ادامه داد: نخستین دوره آموزشی توجیهی بخشداران خوزستان نیز در هفته آینده برگزار خواهد شد.

حسین‌زاده همچنین گفت: با توجه به برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، برای بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها ۲ هیات اجرایی خواهیم داشت.

بر اساس اطلاعیه شماره ۴ستاد انتخابات کشور، ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ۲۰ و ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ (هر کدام به مدت هفت روز) انجام می‌شود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

  • 16 دی 1399
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011