معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

هفت هزار کیلومتر شبکه گاز روستایی در کردستان اجرا شد

29 دی 1399

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: تاکنون هفت هزار کیلومتر شبکه گاز روستایی در استان اجرا شده و در حال حاضر یک هزار و ۳۵۵ روستا از گاز طبیعی بهره‌مند است.

احمد فعله‌گری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاکنون در مجموع ۱۱ هزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه گاز در بخش شهری و روستایی استان اجرا شده است، اظهار داشت: در مجموع تا پایان سال آینده، تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در کردستان به یک هزار و ۵۶۰ روستا خواهد رسید.

وی به گازرسانی به ۵۷ روستای استان در طول سال جاری اشاره کرد و افزود: در حال حاضر عملیات گازرسانی به ۸۷ روستا در حال اجرا است که برای این کار بیش از ۹۰۰ کیلومتر شبکه گذاری باید انجام شود.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه هزینه گازرسانی به هر اشتراک روستایی بیش از ۲۰ میلیون تومان است، یادآور شد: سخت‌گذر و کوهستانی بودن اغلب نقاط استان، کار گازرسانی را سخت کرده است اما با قدرت این کار ادامه می‌یابد.

فعله‌گری اضافه کرد: تاکنون ۵۵۵ هزار اشتراک پذیری در استان صورت گرفته که از این تعداد ۴۰۶ هزار و ۹۱۸ اشتراک در بخش شهری و  ۱۴۸ هزار و ۸۲ اشتراک هم در بخش روستایی است.

۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۳ درصد جمعیت روستایی در کردستان از گاز طبیعی بهره‌مند بوده و در حال حاضر ۵۵۵ هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، عمومی، تجاری، اداری و صنعتی از خدمات شرکت گاز برخوردار هستند.

منبع:سنندج-ایرنا

  • 29 دی 1399
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011