معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

تمام روستا های لرستان تا سال ۱۴۰۱ گازرسانی می شوند

23 بهمن 1399

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، پرونده روستا‌های واجد شرایط گازرسانی شده لرستان در سال ۱۴۰۱ بسته می‌شود.

کرم گودرزی مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، پرونده روستا‌های واجد شرایط گازرسانی شده لرستان در سال ۱۴۰۱ بسته می‌شود، چون اکنون تنها حدود ۹ درصد روستا‌های استان گاز ندارند.

کرم گودرزی در پانزدهمین نشست خبری مجازی مدیران با رسانه‌های استان افزود: اکنون ۳۳۵ هزار خانوار شهری و ۱۵۳ هزار و ۸۴۴ خانوار روستایی در یک هزار و ۸۸۱ روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

او ادامه داد: از ۴۸۸ روستای لرستان که تاکنون گازرسانی نشده، عملیات اجرایی ۱۹۲ روستا در حال انجام، همچنین ۲۶ روستا در مرحله انتخاب پیمانکار و ۹۸ روستا بازاریابی و طراحی آن‌ها انجام شده و ۱۷۲ روستا در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ گازرسانی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان با بیان اینکه میانگین درصد بهره مندی روستا‌ها در کشور از گاز طبیعی ۸۴.۴ درصد است که در لرستان این رقم ۹۱ درصد است، تصریح کرد: با اجرای طرح گازرسانی علاوه بر اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان، کمک مهمی به حفظ محیط زیست می‌شود.

گودرزی اظهار داشت: در روستا‌های دارای طرح هادی هیچ مشکلی برای گازرسانی آن‌ها نداریم، اما در برخی روستا‌ها متقاضیان خارج از طرح هادی قرار دارند، چون این روستا‌ها فاقد مجوز هستند نمی‌توانیم خدمات بدهیم.

او افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۵ روستا و ۲۴۹ واحد صنعتی در لرستان گازرسانی شده است و اکنون استان از نظر استاندارد‌ها و شاخص‌های تعریف شده ملی گاز، استان سبز است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: اکنون شهرستان‌های بروجرد، کوهدشت، سلسله، ازنا و دورود و خرم آباد به عنوان شهرستان‌های سبز در استان هستند.

گودرزی ادامه داد: در مراسم پویش سبز گازرسانی که توسط وزیر نفت در کشور اجرا می‌شود، جشن سبز بودن استان از نظر گازرسانی به روستا‌ها و شهر‌ها را با حضور وزیر نفت برگزار خواهیم کرد.

او درباره وضعیت مصرف گاز در زمستان استان گفت: ۱۳ درصد در پیک مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل بود که مردم و دستگاه‌های اجرایی کمک کردند که به رقم ۶ درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان در ادامه افزود: عمده پروژه‌های عمرانی و زیرساختی کشور تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت، اما هیچ کدام از پروژه‌های شرکت گاز لرستان با مشکل مواجه نشد.

گودرزی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های مهم شرکت ملی گاز ایران جایگزینی گاز به عنوان یک سوخت ارزان و پاک است که در لرستان به همین منظور ۲۴۰ هزار مترمکعب گاز جایگزین کرده ایم و اکنون یک هزار و ۸۲۷ صنعت بزرگ و کوچک از نعمت گاز بهره‌مند هستند و هیچ محدودیتی برای گازرسانی به صنایع وجود ندارد.

او ادامه داد: امسال مشترکانی که کمتر از ۲۰۰ مترمکعب گاز مصرف می‌کنند تعرفه آن‌ها رایگان شد و در حالی که انتظار بود ۳۰ تا ۴۰ درصد از این مهم بهره‌مند شوند، اما از ۵۳۰ هزار مشترک تنها ۷۲ هزار و ۴۳ مشترک از این تعرفه بهره‌مند شدند که حدود ۱۴ درصد است.

  • 23 بهمن 1399
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011