معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

نخستین روستای سبز کشور در آشتیان افتتاح شد

۲۳ بهمن ۱۳۹۹

نخستین روستای سبز کشور در آشتیان افتتاح شد/ احداث ۳۳۵ کیلووات نیروگاه خورشیدی با مشارکت ساکنان این روستا

نخستین روستای سبز کشور در آشتیان با حضور استاندار مرکزی همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری رسید.

استاندار مرکزی در آئین افتتاح نخستین روستای سبز کشور ضمن تبریک به مناسبت دهه فجر با بیان اینکه این استان از مناطق مستعد برای سرمایه گذاری در انرژی خورشیدی است، گفت: انرژی خورشیدی یکی از منابع مهم تامین انرژی رایگان، پاک و عاری از اثرات مخرب زیست محیطی است.

وی افزود: صنعت برق این استان با تلاش متخصصان کوشا و توانمند و همیاری مردم در طرح های پیک سایی صنعت برق  توانسته در آزمون‌ها سربلند بیرون آمد.
استاندار مرکزی در خصوص طرح‌های بهره‌برداری شده برق‌رسانی در استان مرکزی نیز گفت: طرح های مذکور می‌تواند در زیرساخت‌ها و توسعه استان در بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی و ایجاد اشتغال موثر است.

آقازاده بیان کرد: استان مرکزی استانی صنعتی است و برق به عنوان زیرساخت صنایع دیگر نقش بی بدیلی در توسعه و آبادانی این خطه دارد.

مدیر توزیع برق آشتیان هم در این آیین گفت: روستای مزرعه نو از توابع شهرستان آشتیان استان مرکزی که بخش عمده‌ای از انرژی برق موردنیاز آن به‌صورت خورشیدی تأمین می‌شود، به‌عنوان اولین روستای سبز کشور معرفی شده و امروز با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وهاب عطری بیان کرد: با مشارکت هوشمندانه ساکنان روستای مزرعه نو مواقع در استان مرکزی با احداث ۳۳۵ کیلووات نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اظهار کرد: با احداث این نیروگاه‌ها تمام انرژی برق مورد نیاز این روستای ۶۷۹ نفر (۲۲۵خانوار) این روستا تامین می‌شود.

عطری با بیان اینکه با افتتاح این نیروگاه‌ها برای ۳۵ خانوار در آمد ماهانه  بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون ریال ایجاد شده است،افزود: پروژه های افتتاحی صنعت برق به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اشتغال زایی صنایع دیگر نقش آفرین است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان مرکزی برق‌دار هستند و ضریب نفوذ برق در مناطق شهری و روستایی ۱۰۰ درصد است و یک‌هزار و ۱۷۴ روستای این استان از نعمت برق برخوردار هستند.

منبع: به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،

  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۹
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

برچسب ها : ، ،

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011