معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

دستور صریح استاندار برای کنترل مرزهای خراسان جنوبی

5 اردیبهشت 1400

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: پیرو صحبت‌های رئیس جمهور در ستاد ملی کرونا و با توجه به شیوع ویروس هندی که سرعت انتشار بسیار بیشتری به نسبت ویروس انگلیسی دارد، رفت و آمد به سایر کشورها باید با حساسیت هر چه بیشتر صورت گیرد، لذا در همین زمینه ممنوعیت پروازها و ترددهای زمینی و آبی در رابطه با هند مصوب شد.

حمید ملانوری، امروز شنبه ۴ اردیبهشت در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که بعد از ستاد ملی کرونا برگزار شد، به دستور ویژه رئیس جمهور به  استانداران شرق کشور اشاره کرد و گفت: با دستور رئیس جمهور، استانداران شرق برای کنترل رفت و آمدها مسئولیت ویژه دارند، در همین راستا فرمانده مرزبانی استان باید با هماهنگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با همراهی دستگاه‌های مرتبط، سناریوی عملیاتی برای کنترل مرزهای استان تعریف کند و فرمانداران شهرستان‌های مرزی نیز گزارش جلسات روزانه ستاد کرونا را به ستاد استانی ارائه کنند.

استاندار به محدودیت‌های اعمال شده در راستای مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و یادآور شد: محدودیت‌های کرونایی ممکن است در حوزه تولید و کسب و کار مشکلاتی به همراه داشته باشد، اما ما مسئولیت داریم از آثار مخرب این ویروس جلوگیری کنیم.

ملانوری با اشاره به اینکه فعالیت اصناف، تابع شرایط رنگ بندی است، بیان کرد: در همین زمینه ضمن تشکر از همراهی‌های اصناف و بازاریان، طی جلسه‌ای ویژه با هماهنگی معاون امور اقتصادی استانداری، همه مسایل بررسی می‌شود.

وی با اشاره به پروتکل شکنی‌های صورت گرفته در جاده سلامت، تصریح کرد: با توجه به پروتکل شکنی هایی که در جاده‌های سلامت سطح استان صورت می‌گیرد، معاون امور عمرانی باید با هماهنگی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با نصب بنر، هشدارهای لازم را در این زمینه ارائه کنند.

به گفته وی؛ لازم است به مرور نسبت به محدود کردن حضور مردم و بستن کامل مسیرهای ورودی جاده‌های سلامت اقدام  شود.

استاندار، مصوبات ستاد کرونا را لازم الاجرا خواند و گفت: این تصمیمات چون در راستای حفظ سلامت مردم اتخاذ می‌شوند، حکم قانون را دارند و همه مکلف به اجرای آن‌ها هستیم.

ملانوری افزود: در همین زمینه  مسئولیت مشکلاتی که در واحدهای تابعه دستگاه‌ها رخ می‌دهد به عهده مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران است.

وی تصریح کرد: برای موفقیت بهتر باید همه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد، فرمانداران، ائمه جمعه، مسئولین امنیتی و اطلاعاتی، سازمان‌های مردم نهاد در فضایی هم افزا در راستای تحقق مصوبات و کنترل شرایط همکاری کنند.

استاندار به تصمیمات ستاد ملی در خصوص شب‌های قدر اشاره و اظهار کرد: مراسم شب های قدر( شنبه،دوشنبه و چهارشنبه هفته آینده)، باید در بازه زمانی حداکثر دو ساعت، در فضای باز ، به میزان ۲۵ درصد گنجایش فضا و با رعایت فاصله ۴ مترمربع برگزار شود.

وی با بیان اینکه در این شب‌ها ممنوعیت تردد نداریم، تصریح کرد:  مسئولیت رصد مصوبات ستاد ملی و استانی بر عهده  دفتر بازرسی استانداری  است،  لذا باید موضوع دورکاری ها و حضور کارکنان در محل کار به صورت یک سوم، دوسوم  و تحقق سایر مصوبات ستاد، توسط این دفتر رصد شود.

شایان ذکر است: رؤسای کمیته‌های ذیل ستاد نیز در ابتدای جلسه، طی گزارش‌های جامعی از وضعیت عملکرد و اقدامات خود، طی یک هفته گذشته گفتند.

  • 5 اردیبهشت 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011