معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

استفاده از ظرفیت‌ها برای توسعه عمران روستایی ضرورت دارد

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

نماینده مردم شهرستان‌های سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی برای تسریع فعالیت‌های عمران روستایی را یک ضرورت دانست.

محسن علیزاده در دیدار مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس که با حضور کیومرث همتی فرماندار بیضا، انجام شد، گفت: استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای تسریع و ایجاد تحرک در فعالیت های عمرانی روستاها ضرورت دارد.

به نقل از دفتر نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس، علیزاده خاطرنشان کرد که مشکلات حاشیه ای شهرها می تواند با توجه به توسعه روستاها و زیرساخت های مورد نیاز آنها حل شود.

او گفت: مردم مناطق روستایی در شهرستان های سپیدان و بیضا به سبب تداوم خشکسالی و کم آبی دچار مشکلات فراوان شده اند و برخی از روستاها از سکنه خالی شده است، باید با ایجاد منابع درآمدی جدید در این روستاها از روند مهاجرت های ناخواسته کاست و زمینه و انگیزه لازم برای ماندگاری روستاییان را فراهم کرد.

علیزاده در ادامه خواستار افزایش فعالیت های توسعه روستایی در شهرستان‌های سپیدان و بیضا شد و گفت: همواره از روستاها به عنوان یکی از مولفه‌ها و اهرم‌های قدرتمند و اثرگذار در تسهیل و تسریع روند توسعه اقتصادی کشور و تحقق سیاست‌های موسوم به اقتصاد مقاومتی یاد می‌شود.

لزوم تامین منابع پایدار آب

نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس همچنین در دیدار مدیرعامل و معاونان آبفای استان فارس، مسائل و مشکلات آبرسانی و تامین آب پایدار این شهرستان‌ها را طرح و بررسی کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار تأمین آب شرب نقاط کم آب و مناطق شهرستان های سپیدان و بیضاء که با افت فشار روبرو هستند شد و افزود: توجه به روستاهای محروم و کم برخودار از آب شرب سالم و بهداشتی و اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی در دستور کار قرار گیرد.

علیزاده با  اشاره به اینکه اعتبار آبرسانی به شهرستان بیضاء از خط دوم انتقال آب شهر شیراز از سد درودزن تصویب شده است تصریح کرد:ضروری است این پروژه هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

  • ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011