معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

اختصاص۷۴۰ میلیارد تومان به دهیاری‌ها برای اتمام طرح‌های عمرانی

30 مرداد 1400

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور گفت: به منظور تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام روستا‌ها به دهیاری‌های کشور ۷۴۰ میلیارد تومان در هشت ساله گذشته اختصاص یافت.

به منظور کمک به تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام روستا‌ها توسط دهیاری‌ها همه ساله از محل اعتبارات در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها براساس ماده ۵۸ قانون دهیاری‌ها در راستای کمک به اجرای پروژه‌های عمرانی مساعدت می‌شود.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم و دوازدهم از سال ۱۳۹۳ تا پایان سال ۱۳۹۹ اعتباری بیش از هفت هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به دهیاری‌ها اختصاص یافت که منجر به تکمیل و اجرای ۲۵ هزار پروژه عمرانی و خدماتی در روستا‌ها شد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تصریح کرد: همچنین هر ساله در ۲ بازه زمانی دهه فجر و هفته دولت پروژه‌های متوسط و بزرگ مقیاس عمرانی و خدماتی توسط دهیاری‌ها در این ایام از محل اعتبارات ملی، استانی و دهیاری‌ها افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

قربانی افزود: بر این اساس در دولت یازدهم و دوازدهم ۸۱ هزار و ۶۷۳ پروژه با اعتبار ۹۱ هزارو ۶۶۸ میلیارد ریال اجرا شد.

بهره‌گیری از ظرفیت آی تی در توسعه روستایی کشور

قربانی گفت: در زمینه بهره‌گیری از ظرفیت آی تی در توسعه روستایی کشور برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سامانه جامع دهیاری‌های کشور به منظور بهره‌گیری از ظرفیت فناوری اطلاعات‌ای آتی در ارائه خدمات و تقویت نظارت و شفاف سازی عملکرد دهیاری‌ها در حوزه‌های امور مالی و بودجه، صدور پروانه ساختمانی انجام شده است.

وی افزود: در این خصوص همچنین می‌توان به راه‌اندازی داشبورد اطلاعات مالی دهیاری‌ها با ثبت اطلاعات ۳۴هزار و ۵۷۷دهیاری با پوشش ۹۸ درصدی اشاره کرد.

قربانی ادامه داد: ابلاغ استاندارد‌های نرم‌افزاری مالی و فناوری دهیاری‌ها به استانداری‌های سراسر کشور، راه‌اندازی و استقرار سامانه نظارت بر پروژه‌های عمرانی و دهیاری و همچنین بهره‌گیری از سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) به منظور برنامه‌ریزی بهینه و توزیع مناسب امکانات و ماشین‌آلات دهیاری‌ها از دیگر موارد بهره‌گیری از ظرفیت آی تی در توسعه روستایی کشور محسوب می‌شود.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: به منظور برنامه‌ریزی هوشمند و مدیریت بهینه منابع بر پایه اطلاعات قابل اتکا با بهره‌گیری از سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) بیش از ۲۰ لایه نقشه موضوعی در زمینه‌های تخصصی و مورد نیاز دهیاری‌ها مشتمل بر جمعیت، خانوار، تعداد ماشین‌آلات، اطلاعات دهیاران، پایگاه‌های آتش نشانی، وضعیت مدیریت پسماند و سایر موارد مرتبط تولید و برش‌ها و لایه‌های استانی از این اطلاعات از طریق آموزش و همکاری با استانداری‌ها تهیه شده است.

  • 30 مرداد 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011