معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

نظارت بر صرف منابع دولت در شهرداری‌ها و دهیاری ها

15 شهریور 1400

وزیر کشور با بیان اینکه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید سازمانی در خدمت مردم و برای رضایت مردم باشد، گفت: نتیجه کار این سازمان در ارتقای خدمات رسانی به شهروندان در شهر‌ها و روستا‌های کشور دیده و لمس شود.
 احمد وحیدی امروز در بازدید کاری از سازمان شهرداری و دهیاری‌های سراسر کشور با تاکید بر این موضوع که مهم‌ترین و اولویت دار‌ترین مسئله و خواسته در کشور، افزایش خدمات رسانی در ابعاد مختلف، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به مردم عزیز کشورمان است؛ گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با توجه به ظرفیت نظارتی و جلب همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در مناطق مختلف کشور، می‌تواند سهم و نقش پر رنگی در ارتقای خدمات رسانی کلی کشور داشته باشد.
او با بیان اینکه مسائلی نظیر کمک به توسعه حمل و نقل عمومی، بسیج ظرفیت‌ها برای جهش در ساماندهی مدیریت پسماند‌ها و تحول در روند‌های برنامه ریزی شهری از جمله وظایف و ماموریت‌های سازمان است؛ تصریح کرد: حل و پیشبرد این مسائل می‌تواند به سهم خود کمک بزرگی در حل مشکلات کنونی شهری نماید.
ضرورت نظارت صحیح، دقیق و شفاف بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها
وی در ادامه گفت: نظارت صحیح، دقیق و شفاف بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از جمله انتظارات از این سازمان است و برخی نگاه‌های منفی نسبت به عملکرد نهاد‌های شهری و روستائی با شفاف سازی عملکرد این نهاد‌ها اصلاح و واقع بینانه می‌شود.
ضرورت احصاء مشکلات و کاستی‌های اصلی موجود در عرصه‌های کاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و پیگیری رفع آن‌ها از طریق همکاری و همفکری با سایر وزاتخانه‌ها و دستگاه‌ها از دیگر موارد مورد تاکید دکتر وحیدی خطاب به مدیران سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بود و در ادامه گفت: با توجه به مسئولیت خطیر شهرداران و دهیاران در شهر‌ها و روستا‌های کشور، ارتقای آموزش‌های حرفه‌ای و کاربردی این بخش از مدیران، ضرروت دارد و می‌طلبد، این مهم به صورت جدی پیگیری و تحقق یابد.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: ضرورت برنامه ریزی به منظور تامین تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اولویت بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های داخلی بایستی در دستور کار قرار گیرد.
نظارت بر نحوه هزینه کرد منابع و کمک‌های دولت به شهرداری‌ها و دهیاری ها
دکتر وحیدی همچنین بر نظارت صحیح و اصولی بر نحوه هزینه کرد منابع مالی و اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و اختصاص کامل اعتبارات به پروژه‌های تعریف شده و همچنین اتخاذ تدابیری برای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی مدیریت شهری تاکید نمود.
وزیر کشور در پایان صحبت هایش با اشاره به ضرورت تکریم و قدردانی از کارگران خدوم و زحمتکش شهرداری‌ها در فرایند خدمات رسانی به شهروندان؛ گفت: من همیشه به این موضوع فکر کرده ام که کارگران بخش‌های مختلف خدمات شهری و رفتگران شهری که بی ادعا در مسیر خدمت به مردم و شهر هستند؛ کاملا پر ارزش و شایسته تکریم هستند.

  • 15 شهریور 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011