معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

مشارکت دهیاری‌ها در اختصاص کدپستی ۱۰ رقمی به تمامی اماکن روستایی

17 شهریور 1400

اختصاص کدپستی ۱۰ رقمی به تمامی اماکن روستایی و انجام خدمات به صورت غیر حضوری با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و شرکت ملی پست صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی قربانی معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین این سازمان و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای قانون الزام اختصاص شماره ملی و کد پستی برای کلیه اتباع ایرانی و به منظور پیشبرد اهداف طرفین جهت ارتقا رفاه اجتماعی در روستاهای کشور و جایگاه قانونی دهیاری‌ها به عنوان مدیریت محلی در روستاها خبر داد.

وی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: موضوع این تفاهم‌نامه به هنگام سازی اطلاعات اماکن و تهیه بانک اطلاعات اماکن روستایی و نصب پلاک مشترک ساختمان و کد پستی ده رقمی و ارائه خدمات نیابتی منتخب از طرف پست؛ می‌باشد.

قربانی تعهدات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را استفاده از ظرفیت‌های دهیاری‌های کشور در امر نام‌گذاری معابر و نصب پلاک‌های مشترک اماکن روستایی و کد پستی ۱۰ رقمی و اعلام تغییرات حادث‌شده در اماکن واقع در محدوده روستاها از طریق دهیاری‌ها به پست به منظور بهنگام سازی اطلاعات اماکن روستایی برشمرد.

وی تعهدات شرکت ملی پست را برقراری ارتباط برخط با پایگاه اطلاعات مکان محور پست و ارائه خدمات پستی و سرویس‌هایGNAF به دهیاری‌ها و ارائه خدمات به متقاضیان روستایی در سراسر کشور از جمله اخذ استعلام صدور پروانه ساختمانی در واحدهای پستی روستایی با استفاده از شبکه و زیرساخت‌های پست، ذکر نمود.

قربانی تعهدات مشترک در اجرای این تفاهم نامه را استفاده از ظرفیت‌های طرفین از قبیل زیرساخت‌های فیزیکی، الکترونیکی، بانک‌های اطلاعاتی و سایر موارد به منظور توسعه خدمات قابل ارائه به روستاییان با توافق طرفین اعلام کرد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: در اجرای این تفاهم نامه تهیه و نصب پلاک‌های مشترک ساختمان و کد پستی ده رقمی اماکن روستایی از طریق دهیاری‌ها و با بهره‌گیری از منابع محلی دهیاری‌ها تأمین می‌شود.

قربانی اضافه کرد: ورود اطلاعات و تخصیص کد پستی ده رقمی به اماکن روستایی و ارائه این اطلاعات در قالب دفترچه‌های فهرست برداری به دهیاری و نظارت بر پلاک‌کوبی، در صورت نصب پلاک مشترک، با هماهنگی ستاد اجرایی شهرستان و آموزش مأموران ناظر بر عهده پست می‌باشد.

وی افزود: هزینه خدمات پستی منتخب نیابتی بر اساس شیوه‌نامه‌ای که پس از ابلاغ تفاهم‌نامه توسط طرفین در چارچوب ضوابط و مقررات و تعرفه‌های مصوب و قانونی پست، تنظیم خواهد شد، تعیین می‌گردد.

وی اضافه کرد: به منظور هماهنگی کلی، نظارت بر فعالیت‌ها و تسهیل در اجرای مفاد تفاهم‌نامه، ستادهایی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی تشکیل می‌شود.

قربانی یادآور شد با توجه به انقضای اعتبار تفاهم نامه پیشین بین دو طرف، تفاهم نامه جدید تنظیم و به امضای مهدی جمالی‌نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و رمضانعلی سبحانی فر رئیس شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران رسید.

  • 17 شهریور 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011