معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

تعهدات دولت در مسکن روستایی پیگیری می شود

7 خرداد 1403

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس از تلاش برای اجرایی سازی تعهدات دولت در حوزه مسکن خبر داد و بر اجرای طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری موج فارس
، حامد رستمی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، شهادت آیت الله رئیسی و یاران باوفایش را غمی جانکاه برای ملت بزرگ ایران برشمرد و اظهار اشت: در عمل به تعهدات دولت با عزمی راسخ تر از گذشته در میدان عمل هستیم.

او با تاکید بر این موضوع که طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی در استان پهناور فارس به شکل جدی پیگری می شود، اظهار داشت: در قالب این طرح ۶۰ هزار قطعه زمین به صورت ۹۹ ساله در اختیار روستائیان شریف و همیشه در صحنه استان قرار خواهد گرفت.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با تشریح جزییاتی از این طرح گفت: برای تامین ۶۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی ۳ هزار هکتار زمین مورد نیاز است که با همکاری بنیاد مسکن استان و منابع طبیعی فارس ۲۵۰۰ هکتار زمین شناسایی و در حال ثبت در سامانه و آماده سازی می باشد.

وی با تاکید بر این موضوع که حمایت های دولت برای خانه دار شدن روستاییان منحصر به تامین زمین نمی شود، بیان داشت: تمهیدات لازم برای ارایه تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی با نرخ ۴ درصد اندیشیده شده است.

رستمی با بیان این که اقشار محروم جامعه در طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی در اولویت قرار دارند، بیان داشت: اولویت اول برای واگذاری زمین و پرداخت تسهیلات با اهالی بومی روستاها است و سپس نوبت به دهستان، بخش و شهرستان می رسد.

او با تقدیر از حمایت های همه جانبه استاندار مردمی فارس ابراز امیدواری کرد اجرای طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی به مهاجرت معکوس انجامد و زمینه های کاهش حاشیه نشینی را فراهم آورد.

به گفته این مقام مسئول، طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی با پیگیری های ویژه، استاندار مردمی فارس و رضایی معاونت عمرانی استانداری و همکاری و تلاش بنیاد مسکن استان و منابع طبیعی فارس در حال انجام هست.

  • 7 خرداد 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011