معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

کنترل امور روستاها با درآمد پایدار

9 خرداد 1403

مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استان یزد: با درآمد‌های پایدار می توان امور روستا را کنترل و از همه پتانسیل‌ها استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، شمس در حاشیه نشست با دهیاران شهرستان بافق گفت: طرح تکام در حال اجرا است و در روستا‌ها به سمت توانمندسازی دهیاری‌ها در حال پیشرفت هستیم.

او افزود: باید به سوی درآمد‌های پایدار برویم تا بتوانیم امور روستا را کنترل کنیم و باید از همه پتانسیل‌ها استفاده کنند، طرح بیاورند و تسهیلات بگیرند تا درآمدزایی انجام شود.

شمس بیان کرد: یکی از راه‌های درآمد پایدار، خرید ماشین آلات است که کمک می‌کنیم قرارداد‌هایی منعقد شود.

او ادامه داد: ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در روستا‌ها یکی از سیاست‌های ماست که پس از احداث هزینه اجرایی خاصی ندارد و دهیاری‌هایی که بودجه ندارند می‌توانند به صورت تجمیعی اقدام کنند.

مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استان یزد گفت: یکی دیگر از راه‌های درآمدزایی، ایجاد بومگردی‌ها و تقویت ظرفیت گردشگری روستا‌ها است.

او تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه ماشین آلات تسهیلات پرداخت کردیم و امیدواریم امسال هم بتوانیم به طرح‌های درآمدزایی در روستا‌ها بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بدهیم.

رحیمی پور بخشدار مرکزی بافق نیز گفت: در جلسه دهیاران موضوعاتی از جمله شفاف سازی هزینه کرد دو درصد عوارض در حوزه روستایی، بیمه کشاورزان، شرکت تعاونی، جایگزینی برخی ماشین آلات کشاورزی که فرسوده شده، مشکل آب و انتقال آب، اجرای طرح هادی، تکمیل یا ترمیم دیواره‌های حفاظتی روستاها، آسفالت روستاها، برق رسانی، لایروبی قنوات، اشتغالزایی در روستاها، مشکلات دامپروری، بهداشت و درمان، موضوعات فرهنگی و… از سوی دهیاران مطرح و بررسی شد.

او افزود: در شهرستان بافق ۲۲ روستا دارای دهیاری و ۳۲ روستا فاقد دهیاری است که فقط شورا دارند.

رحیمی پور بیان کرد: برخی روستا‌ها باتوجه به جمعیت خود درخواست دهیاری دارند چراکه آخربن سرشماری سال ۹۵ انجام شده است.

گفتنی است پس از اتمام جلسه، بازدید از ۲ روستای شادکام و قطرم و همچنین قلعه آریز روستای باقرآباد بافق و ادای احترام به شهدای گمنام روستای مبارکه با حضور مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استان یزد و معاونین همراه انجام شد.

  • 9 خرداد 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011