معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

مجوز تأسیس دهیاری برای ۷۰ روستای خراسان جنوبی اخذ شد

13 تیر 1403

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: در دولت سیزدهم مجوز تأسیس دهیاری برای ۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد دهیاری در استان اخذ شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسین هاشمی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راز توسعه و پیشرفت روستاها و تحول در اقتصاد آنان است و به ویژه در خراسان جنوبی، همه جانبه‌نگری در عرصه‌های مختلف تولید درآمد، گردشگری، صنایع دستی و دیگر قابلیت‌هاست.

وی گفت: به برکت نظام اسلامی و دولت سیزدهم مجوز تأسیس دهیاری برای ۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد دهیاری اخذ شد که تحول خوبی در حوزه روستاها رقم زد. در طرح حکمرانی و در قالب ۱۶ بند نظام نامه توانمندسازی و سند تحول روستاها، شاهد تحولات خوبی در اقتصاد، معیشت و کالبد روستاها خواهیم بود.

تزریق ۵۱۰ میلیارد تومان دولت سیزدهم به دهیاری‌های خراسان جنوبی

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه عمرانی و زیربنایی، در دولت سیزدهم ۵۱۰ میلیارد تومان از محل ماده‌ مالیات بر ارزش افزوده و ماده قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به دهیاری‌ها تزریق شد خاطرنشان کرد: دستگاه‌هایی مانند ورزش و جوانان، بنیاد مسکن، راهداری، آموزش و پرورش و … با کمک دهیاری‌ها تاکنون ۳ هزار و ۸۰۰ پروژه با اعتبار ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه‌های عمرانی، زیربنایی، اقتصادی و اشتغالزا در مناطق روستایی استان اجرا کردند.

۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای طرح هادی هستند

هاشمی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای طرح هادی هستند که ۸۲ درصد آن اجرایی شده، تصریح کرد: تاکنون طرح هادی در ۶۳۳ روستای استان اجرا شده و طرح هادی ۱۹۸ روستا نیز بازنگری شده است.

وی از تأمین ۳ هزار و ۵۰ هکتار زمین در ۳۵۷ روستای استان به منظور تأمین زمین طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: در بحث نهضت آسفالت بیش از دو برابر سهمیه استان توسط دستگاه‌های متولی جذب شد و آسفالت معابر در ۶۸۶ روستا فقط توسط بنیاد مسکن با اعتبار ۳۱۶ میلیارد تومان و حجم ۲ میلیون و ۸۶۰ هزار مترمربع انجام شده‌ است.

۶۰ درصد مسکن‌های روستایی استان مقاوم‌سازی شد

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: با بیان اینکه ۶۰ درصد مسکن‌های روستایی استان مقاوم‌سازی شده که بالاتر از متوسط کشوری است گفت: جشن پایان گازرسانی و بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی روستاهای استان از نعمت گاز در دولت سیزدهم برگزار شده است.

هاشمی با اشاره به اجرای ۹۳ مورد چمن مصنوعی در روستاهای استان، افزود: هشت دستگاه ماشین‌آلات سنگین، چهار دستگاه تانکر آبرسان، دو دستگاه گریدر و یک بیل مکانیکی و کمپرسی به ارزش بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده و سفر رئیس جمهور شهید به حوزه عشایر استان اختصاص یافته است. کمیته وام استانی در قالب طرح‌های درآمدزا، خرید ماشین‌آلات، اشتغال بانوان در حوزه صنایع دستی و… به کمک روستاییان آمده است.

اخذ مجوز بکارگیری ۲۷ نفر نیرو برای دهیاری‌های استان

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: با اقدامات انجام شده شاهد مهاجرت معکوس به روستاها از جمله در دشتغران طبس، جوخواه طبس، اسدآباد نهبندان، تیغدر قاینات، مصعبی سرایان، خانکوک فردوس، سلم‌آباد سربیشه و … بودیم.

وی با اشاره به اخذ مجوز بکارگیری ۲۷ نفر نیرو برای دهیاری‌های استان از سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور گفت: نمایشگاه روستا آباد در شهریورماه امسال برگزار خواهد شد و سال گذشته ما در این حوزه مقام سوم کشوری را کسب کردیم.

انتهای پیام/ ۲۵۲

  • 13 تیر 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011