معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

درآمد دهیاری‌های سمنان در دولت شهید رئیسی چندبرابر شد؟

16 تیر 1403

معاون هماهنگی امور عمرانی استان سمنان از جهش درآمد شهرداری‌ها و دهیاری‌های این استان از محل اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در دولت سیزدهم خبر داد.
محمد حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: دولت سیزدهم در راستای ارائه خدمات هرچه مطلوب‌تر شهری و روستایی به مردم، توجه ویژه‌ای به افزایش درآمد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده داشته است.

وی افزود: این توجه ویژه در افزایش جهشی میزان درآمد شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان سمنان از این محل کاملاً قابل لمس و مشهود است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استان سمنان با بیان اینکه در طول چهار سال فعالیت دولت دوازدهم، ۱۳۷ میلیارد تومان به دهیاری های این استان از محل اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده است تصریح کرد: این در حالی است که در کمتر از سه سال فعالیت دولت سیزدهم، درآمد دهیاری‌های استان سمنان از این محل حدود پنج برابر شده و به ۶۷۲ میلیارد تومان رسید.

حمیدی خاطرنشان کرد: این افزایش درآمد سبب شد تا اتفاقات بسیار ارزشمندی در راستای ارائه خدمات هرچه مطلوب‌تر به روستائیان استان سمنان از سوی دهیاری‌ها رقم بخورد.

وی با اشاره به میزان تسهیلات کم بهره درآمدزای مصوب برای دهیاری‌های استان سمنان در طول دولت دوازدهم تصریح کرد: در طول چهار سال فعالیت دولت دوازدهم تنها ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره از این محل برای دهیاری‌های استان سمنان مصوب شد که این رقم در طول کمتر از سه سال فعالیت دولت سیزدهم به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و شاهد یک جهش بیش از ۶ برابری در این تسهیلات بوده‌ایم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان همچنین به درآمد شهرداری‌های این استان از محل اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده اشاره و خاطرنشان کرد: روند پرداخت دولت سیزدهم به شهرداری‌های استان سمنان در قالب اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده همواره افزایشی بوده است.

حمیدی با بیان اینکه درآمد شهرداری‌های استان سمنان از محل اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پیش از دولت سیزدهم کمتر از ۲۵۰ میلیارد تومان بوده است افزود: این مبلغ در سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۲۶۷ میلیارد تومان رسیده و در سال ۱۴۰۱ که دولت سهم شهرداری‌ها را از این محل افزایش داد این رقم با جهشی قابل توجه به بیش از ۷۱۷ میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ نیز شهرداری‌های استان سمنان مبلغ ۱۰۷۳ میلیارد تومان از محل اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از دولت دریافت کردند تصریح کرد: درآمد شهرداری‌های استان سمنان از این محل در سه ماهه نخست امسال ۳۳۰ میلیارد تومان بود که با ادامه این روند، پیش‌بینی می‌شود این مبلغ به حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان تا پایان امسال برسد. در صورت تحقق این مهم شاهد افزایش بیش از ۵ برابری درآمد شهرداری‌های استان سمنان از محل اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در طول دولت شهید رئیسی خواهیم بود و این در حالی بود که شهرداری‌های استان سمنان در پرداخت حقوق کارکنان خود دچار مشکل بوده و خدمات عمومی به شهروندان به ویژه در شهرهای کوچک استان سمنان با مشکل مواجه بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به افزایش قابل توجه بودجه سنواتی شهرداری‌های این استان متأثر از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده عنوان کرد: بودجه شهرداری‌های استان سمنان در سال ۱۴۰۰ مبلغ یک هزار و ۳۳۵ میلیارد تومان بود که در سال ۱۴۰۱ به یک هزار و ۸۰۴ میلیارد تومان رسید که همه این مبالغ محقق شده است.

حمیدی با بیان اینکه بودجه شهرداری‌های استان سمنان در سال گذشته به دو هزار و ۷۶۷ میلیارد تومان رسید که چند برابر بودجه عمرانی این استان است تصرح کرد: امسال نیز بیش از چهار هزار و ۳۸۶ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری‌های استان سمنان مصوب شده است.

وی همچنین با اشاره به توجه ویژه دولت شهید رئیسی به تجهیز شهرداری‌ها به ماشین‌آلات سبک و سنگین خدمت رسانی عنوان کرد: در طول فعالیت دولت سیزدهم تا کنون ۴۷ دستگاه ماشین آلات مختلف سبک و سنگین اعم از آتش نشانی، عمرانی و جمع آوری زباله در اختیار شهرداری‌های استان سمنان قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان تصریح کرد: همراهی و حمایت دولت شهید رئیسی از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کم‌نظیر و نسبت به دولت‌های قبل بسیار قابل توجه بوده است و می‌توان ادعا کرد که خدمات شهری و روستایی در شهرها و روستاهای کشور در طول فعالیت دولت سیزدهم احیا شده است.

انتهای پیام/۳۶۳/

  • 16 تیر 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011