نزدیک به 5هزارو 300پروژه روستایی به بهره برداری رسید

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت :در هفته دولت امسال نزدیک به 5هزار و00 3پروژه روستایی درکشور مورد بهره برداری قرار گرفت .

 

سعیدرضا جندقیان افزود : این شمار پروژه بهره برداری شده در هفته دولت امسال 6هزار و 782 پروژه در حوزه دهیاری ها و شهرداری ها سطح کشور به بهره برداری رسیده است .
وی خاطر نشان کرد: اعتبارات مربوط به این پروژه ها از محل بند ‘و’ تبصره 2 ماده 39 و ملیلت بر ارزش افزود تامین شده است .
جندقیان ادامه داد: عمده این پروژه ها مربوط به بهسازی معابر روستایی ، گردشگری و تامین آب غیر مستقیم از طریق تصفیه مجدد به منظور استفاده در بخش کشاورزی و آبیاری فضای سبز است .
وی تصریح کرد: در دولت یازدهم و همچنین شروع به کار دولت دوازدهم سرعت بهره برداری از پروژه های روستایی افزایش یافته است و غالب پروژه های بهره برداری شده در بخش مردمی است.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت :از سال 1382 تا سال گذشته 10هزار و 800میلیارد تومان در عرصه های روستایی از سوی دولت اختصاص یافته است که 7هزار و 900 میلیارد تومان آن فقط در دولت یازدهم محقق شده که شامل بیش از 72 درصد از این اعتبارات است.
وی اعلام کرد: در رویکرد وزارت کشور توسعه روستایی مورد توجه بیشتر و جدی تری قرار گرفته است و تاکید شده است اعتبارات صرف توانمندسازی و اشتغالزایی روستایی شود و سود حاصل از آن هم در بخش خدمات و عمران روستایی مورد استفاده قرار گیرد.

**13درصد از کل دهیاری های کشور در دولت یازدهم تشکیل شده است
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از تشکیل 13 درصد از کل دهیاری های کشور در دولت یازدهم خبرداد و گفت: در دولت یازدهم 4345 مجوز تاسیس دهیاری صادر شده است.
جندقیان افزود: از ابتدای فعالیت دهیاری ها تا زمان حاضر برای 33 هزار و 535 روستا واجد شرایط و متقاضی در سراسر کشور، مجوز تاسیس دهیاری‌ها صادر و ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: به دنبال صدور این مجوز نیز فعالیت نهاد دهیاری با انتصاب دهیار، توسط شورای اسلامی روستا به صورت قانونی آغاز شده است و به این ترتیب بیش از 87 درصد جمعیت روستایی کشور، تحت پوشش مدیریت و خدمات نهاد دهیاری قرار گرفته‌اند.
حندقیان اعلام کرد: فرآیند توسعه پوشش مدیریت روستایی در کشور و طی دولت یازدهم، نقطه‌ آغاز تحولات مدیریت روستایی در ایران است.
وی خاطر نشان کرد: صدور مجوز تاسیس دهیاری‌ها، به عنوان نخستین گام در تشکیل نهاد مدیریت روستایی و به عنوان مستند قانونی اجازه‌ فعالیت رسمی و نیز تخصیص اعتبار یکی از برنامه‌های معاونت امور دهیاری‌هاست که از ابتدای راه‌اندازی این معاونت آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.
وی افزود:به منظور عدالت‌محوری و با هدف بهره‌مندی جمعیت روستایی بیشتر از پوشش خدمات نهاد دهیاری و با عنایت به محدودیت‌های اعتباری در این زمینه از ابتدای این فعالیت در هر مقطع زمانی حدنصاب جمعیتی خاصی برای صدور این مجوز در نظر گرفته می‌شود.

  • ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011