نزدیک به ۵هزارو ۳۰۰پروژه روستایی به بهره برداری رسید

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت :در هفته دولت امسال نزدیک به ۵هزار و۰۰ ۳پروژه روستایی درکشور مورد بهره برداری قرار گرفت .

 

سعیدرضا جندقیان افزود : این شمار پروژه بهره برداری شده در هفته دولت امسال ۶هزار و ۷۸۲ پروژه در حوزه دهیاری ها و شهرداری ها سطح کشور به بهره برداری رسیده است .
وی خاطر نشان کرد: اعتبارات مربوط به این پروژه ها از محل بند ‘و’ تبصره ۲ ماده ۳۹ و ملیلت بر ارزش افزود تامین شده است .
جندقیان ادامه داد: عمده این پروژه ها مربوط به بهسازی معابر روستایی ، گردشگری و تامین آب غیر مستقیم از طریق تصفیه مجدد به منظور استفاده در بخش کشاورزی و آبیاری فضای سبز است .
وی تصریح کرد: در دولت یازدهم و همچنین شروع به کار دولت دوازدهم سرعت بهره برداری از پروژه های روستایی افزایش یافته است و غالب پروژه های بهره برداری شده در بخش مردمی است.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت :از سال ۱۳۸۲ تا سال گذشته ۱۰هزار و ۸۰۰میلیارد تومان در عرصه های روستایی از سوی دولت اختصاص یافته است که ۷هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان آن فقط در دولت یازدهم محقق شده که شامل بیش از ۷۲ درصد از این اعتبارات است.
وی اعلام کرد: در رویکرد وزارت کشور توسعه روستایی مورد توجه بیشتر و جدی تری قرار گرفته است و تاکید شده است اعتبارات صرف توانمندسازی و اشتغالزایی روستایی شود و سود حاصل از آن هم در بخش خدمات و عمران روستایی مورد استفاده قرار گیرد.

**۱۳درصد از کل دهیاری های کشور در دولت یازدهم تشکیل شده است
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از تشکیل ۱۳ درصد از کل دهیاری های کشور در دولت یازدهم خبرداد و گفت: در دولت یازدهم ۴۳۴۵ مجوز تاسیس دهیاری صادر شده است.
جندقیان افزود: از ابتدای فعالیت دهیاری ها تا زمان حاضر برای ۳۳ هزار و ۵۳۵ روستا واجد شرایط و متقاضی در سراسر کشور، مجوز تاسیس دهیاری‌ها صادر و ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: به دنبال صدور این مجوز نیز فعالیت نهاد دهیاری با انتصاب دهیار، توسط شورای اسلامی روستا به صورت قانونی آغاز شده است و به این ترتیب بیش از ۸۷ درصد جمعیت روستایی کشور، تحت پوشش مدیریت و خدمات نهاد دهیاری قرار گرفته‌اند.
حندقیان اعلام کرد: فرآیند توسعه پوشش مدیریت روستایی در کشور و طی دولت یازدهم، نقطه‌ آغاز تحولات مدیریت روستایی در ایران است.
وی خاطر نشان کرد: صدور مجوز تاسیس دهیاری‌ها، به عنوان نخستین گام در تشکیل نهاد مدیریت روستایی و به عنوان مستند قانونی اجازه‌ فعالیت رسمی و نیز تخصیص اعتبار یکی از برنامه‌های معاونت امور دهیاری‌هاست که از ابتدای راه‌اندازی این معاونت آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.
وی افزود:به منظور عدالت‌محوری و با هدف بهره‌مندی جمعیت روستایی بیشتر از پوشش خدمات نهاد دهیاری و با عنایت به محدودیت‌های اعتباری در این زمینه از ابتدای این فعالیت در هر مقطع زمانی حدنصاب جمعیتی خاصی برای صدور این مجوز در نظر گرفته می‌شود.

عضویت در گروه بزرگ تلگرامی دهیاران کشور

  • ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن پشتیبانی: 539 92 322 011      تلفن پشتیبانی: 84 900 322 011
تلفن واحد فروش: 857 99 322 011      همراه : 2208 666 0911

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 134 90 322 011      تلفن: 174 90 322 011

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا