معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

خبر تکمیلی معاون امور معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور

17 آبان 1395

خبر تکمیلی
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در گفتگو با خبرگزاری ایسنا:
🔴افزایش ۱۵ درصدی سهم روستاها از مالیات بر ارزش افزوده
✔در برنامه ششم توسعه سهم روستاها از ۲۰درصد به ۳۵ درصد افزایش یافته است.
✔در این برنامه، سهم کلان شهرها از ۲۰درصد به ۱۲درصد و سایر شهرها از ۶۰ درصد به ۵۳ درصد کاهش خواهد یافت
✔کاهش سهم کلانشهرها از مالیات بر ارزش افزوده و افزایش سهم روستا نشان از رویکرد مثبت قانونگذار به مباحث روستایی در برنامه ششم توسعه دارد.
✔از ابتدای دولت یازدهم تا کنون میلغ ۵۱ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال به دهیاری‌ها اختصاص یافته است که این مبلغ معادل ۶۳ درصد کل اعتبارات تخصیص یافته به دهیاری‌های کشور است. در حقیقت از ابتدا تاکنون ۸۲ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال به دهیاری‌ها اختصاص پیدا کرده است.
✔تا کنون ۴هزار و ۲۳۹ مجوز جدید برای تاسیس دهیاری داشته‌ایم؛ تعداد مجوزهای صادره به ۳۳ هزار و ۴۲۹ دهیاری رسیده است، لذا برای تحقق مدیریت مطلوب و کارآمد روستایی تدوین پیش نویس قانون الحاق و اصلاح موادی به قانون تاسیس دهیاری های خودکفا در روستاهای کشور و ارسال به هیات دولت برای سیر مراحل قانونی در دستور کار قرار گرفته است.
✔با هدف توسعه نظام برنامه‌ریزی َدر دهیاری‌ها معاونت امور دهیاری ها در تدوین احکام و گزارش های بخش مدیریت روستایی برنامه ششم توسعه مشارکت فعالی را داشته است.
✔تهیه پیش نویس برنامه راهبردی – عملیاتی پنج ساله دهیاری ها انجام شده است که بتواند بر اساس شیوه نامه در فاز نخست در یک برنامه پنج ساله آتی، روستاییان با بهره گیری از نخبگان و افراد با تجربه روستا و همچنین با راه‌اندازی اتاق فکر دهیاری‌ها به سمت استفاده از دانش زیست روستایی در جهت توسعه روستایی حرکت کنند.که در گام نخست سه کارگاه برای استانداری ها گذاشتیم تا رویکرد متناسب و جدید ایجاد شود تا مجریان خوبی در سطح روستا حضور داشته باشند و در گام های بعدی این امر برای فرمانداران و دیگر مسئولان ادامه خواهد یافت.
✔برای تنظیم قوانین دهیاری در لایحه دهیاری‌ها در کمیسیون کلان شهر ها ۲۴ جلسه برگزار و نهایی شد و مرداد ماه این لایحه به هیات دولت تقدیم شد تا در مجلس به تصویب برسد که با تصویب آن بسیاری از مشکلات دراین خصوص رفع خواهد شد.
✔اصلاح نظام اداری صدور پروانه ساختمانی و رسیدگی به تخلفات ساختمانی در روستاها از جمله اقدامات اساسی ما بود که در راستای آن تهیه نرم افزار صدور پروانه ساختمانی در روستاها، راه‌اندازی سامانه اطلاعات پروانه‌های ساختمانی روستایی، تدوین و ابلاغ گردشکار رسیدگی به تخلفات ساختمانی در محدوده روستاها، ابلاغ بخشنامه‌های مربوط به پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای کشور و تهیه نظام نامه نظارت بر پروژه‌های عمرانی و روستایی انجام شده است.
✔تخصیص و توزیع قیر بین یک هزارو ۵۵۲ دهیاری کشور را با اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال و آسفالت بیش از ۸۰۰ معبر روستایی با عرض هشت متر، اجرای ۱۱هزار و ۴۴۸ پروژه عمرانی در روستاهای کشور و اجرای ۱۶هزار و ۴۰۱ پروژه بهسازی معابر در مناطق روستایی را دیگراقدامات انجام شده در راستای ساماندهی وضعیت کالبدی روستاها
✔با هدف توسعه دولت الکترونیک در روستاها، سامانه آمار و اطلاعات روستاها و ثبت ۶۳ هزار رکورد در آمارنامه دهیاری‌ها و سامانه شرکت‌های تعاونی دهیاری انجام شده است.

  • 17 آبان 1395
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011