معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

300 میلیارد ریال برای اشتغالزایی در روستا های سیرجان

۷ آذر ۱۳۹۵
اشتغال روستایی

فرماندار سیرجان گفت: در مرحله نخست 300 میلیارد ریال از اعتبارات شرکت های معدنی به صورت تسهیلات کم بهره و آسان برای اشتغالزایی در روستا ها اختصاص یافت تا از طریق دهیاری ها و شورایاری های روستایی به جوانان جویای شغل پرداخت شود.

وی افزود: این تسهیلات در قالب صندوق های خرد روستایی به متقاضیان واجد شرایط در روستاها پرداخت می شود و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها موظف به اجرا و نظارت هستند تا بتوان از استعداد و پتانسیل مردم روستا به ویژه جوانان روستایی در راستای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی بهره برد.

وی اظهار کرد: سقف تسهیلات براساس نوع شغل و تولید و تعداد اشتغال تعیین می شود.


در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی روز یکشنبه، منصور مکی آبادی از تشکیل شورایاری های اقتصاد مقاومتی در روستاها خبر داد و افزود: در این طرح ظرفیت و پتانسیل روستاها شناسایی شده و برای تولید یا اشتغال اعتبار لازم به روستاها اختصاص پیدا می کند.
وی افزود: جوانانی که در هر روستا سکونت دارند و به دنبال شغل هستند براساس تخصص و علاقه از طریق دهیاری ها تسهیلات مذکور به آنان پرداخت می شود تا ضمن اشتغال تولیدات یا خدماتشان در راستای برنامه اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.
آذر امسال با حضور استاندار کرمان در روستای ده زیار بخش چترود، طرح شورایاری های اقتصاد مقاومتی مساجد و محلات شهر و روستاهای استان دوم اجرایی شد.
کرمان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور است و تشکیل شوراهای اقتصاد مقاومتی در مساجد و محلات از ابتکارات مدیریت استان پس از تقسیم بندی کرمان به هشت منطقه اقتصادی بوده است.

  • ۷ آذر ۱۳۹۵
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011