معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

اختصاص بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال برای جبران خسارات ناشی از سیل

18 اردیبهشت 1396
اختصاص اعتبار برای جبران خسارات سیل

هیأت وزیران در جلسه ای به ریاست جهانگیری، با اختصاص مبلغ ۵۵۳ میلیارد و ۳۷۶ میلیون ریال اعتبار و برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان های خراسان جنوبی و بوشهر موافقت کرد.

هیأت وزیران در جلسه ای به ریاست جهانگیری، با اختصاص مبلغ ۵۵۳ میلیارد و ۳۷۶ میلیون ریال اعتبار و برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان های خراسان جنوبی و بوشهر موافقت کرد.

در این جلسه همچنین آیین نامه ارزش گذاری دارایی های نامشهود در طرح های سرمایه گذاری با هدف ایجاد تحرک اقتصادی، رفع موانع تولید و سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار و به منظور ایجاد امکان ارزش‌گذاری دانش فنی و خدمات تخصصی توسط دستگاه های اجرایی، به تصویب رسید.

 

سیل خراسان شمالی

 

بر این اساس، دارایی های نامشهودی که تحت حمایت قوانین مربوط به سرمایه گذاری خارجی وارد کشور و یا از کشور خارج می شود، مشمول این آیین نامه هستند.

متقاضی پس از ثبت تقاضا در “سامانه ارزش‌گذاری” متناسب با موضوع و ابعاد طرح سرمایه‌گذاری نسبت به استفاده از خدمات هیأت کارشناسان یا شرکت های ارزش‌گذاری اقدام خواهد کرد.

اصول حاکم و روش های ارزش گذاری دارایی های نامشهود نیز از دیگر موارد اشاره شده در آیین نامه مذکور است.

نرخ های کارمزد (حق بیمه) خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران اصلاح شد

هیأت وزیران با هدف افزایش ظرفیت صادراتی کشور از طریق تضمین تأمین مالی داخلی و یا خارجی پروژه‌های داخل و نیز کاهش خطرپذیری بنگاه های تولیدی و تجاری ناشی از نوسانات قیمت‌ها و حفظ توان رقابتی شرکت‌های صادرکننده، با اصلاح نرخ های کارمزد (حق بیمه) خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، میزان کارمزد اداری تعیین سقف اعتبار خریداران خارجی برای حالت اول (اولین درخواست بیمه نامه) ۱۰۰ یورو، برای حالت دوم (سابقه دریافت تا دو فقره بیمه نامه) ۷۰ یورو و برای حالت سوم (سابقه دریافت حداقل سه فقره بیمه نامه) مبلغ ۵۰ یورو تعیین شد.

 

اختصاص اعتبار برای جبران خسارات سیل

 

 

همچنین نرخ حق بیمه بیمه نامه پوشش نوسانات نرخ ارز جهت صادرات برای دوره اعتبار یک ماهه ۱۱ درصد، دو ماهه ۱۷ درصد و برای دوره سه تا شش ماه ۲۵ درصد تعیین گردید.

صدور ضمانت‌نامه برای اجرای پروژه شبکه آبیاری و زهکشی قره‌سو – زرین‌گل در استان گلستان

هیأت وزیران به‌منظور تجهیز و تدارک منابع مالی خارجی مورد نیاز «پروژه شبکه آبیاری و زهکشی قره‌سو – زرین گل» در استان گلستان، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد به نمایندگی از سوی دولت برای لازم‌الاجرا شدن موافقت‌نامه وام این پروژه، منتفع از تسهیلات بانک توسعه اسلامی به مبلغ ۹۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو، ضمانت‌نامه مربوط را صادر کند.

پروژه شبکه آبیاری و زهکشی قره‌سو

 

آیین نامه بازگشت دریانوردان به میهن تصویب شد

هیأت وزیران با توجه به لزوم فراهم کردن مقدمات بازگشت دریانورد به میهن به عنوان یکی از تعهدات مالک کشتی در قرارداد کار دریایی و نیز الزامات ملی ناشی از الحاق به کنوانسیون کار دریایی و لزوم تصویب مقررات ملی، آیین نامه بازگشت دریانوردان به میهن را به تصویب رساند.

عوارض کالاهای وارداتی از مناطق آزاد تجاری- صنعتی به سرزمین اصلی تعیین شد

هیأت وزیران به منظور تأمین منابع لازم برای ایجاد زیر ساختهای اساسی مورد نیاز برای فعالیت مناطق آزاد و ضرورت بهره گیری مناطق آزاد از منابع پایدار غیرمرتبط با بودجه کل کشور، مصوب کرد عوارض دریافتی از کالاهای وارداتی به صورت تجاری از مناطق آزاد تجاری- صنعتی به سرزمین اصلی، در مورد هر کالا ۲ درصد کمتر از میزان کاهش سود بازرگانی ورود کالا از مناطق مذکور به سرزمین اصلی تعیین گردد.

پیش از این، کاهش سود بازرگانی کالاهای وارداتی یاد شده به سرزمین اصلی، معادل عوارض دریافتی از این کالاها توسط مناطق مزبور و حداکثر معادل ۱۵ درصد ارزش سیف کالاهای مذکور تعیین شده بود.

قراردادهای تأمین خودرو سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تعیین تکلیف شدند

با تصویب دولت، قراردادهای تأمین خودرو و تجهیزات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تعیین تکلیف شدند.

 

منبع

  • 18 اردیبهشت 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011