معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۳۰ میلیارد تومان اعتبار صندوق ذخیره ارزی برای آبرسانی به روستاهای خراسان جنوبی اختصاص یافت

3 خرداد 1396
آبرسانی روستایی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: امسال از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی ۳۰۰ میلیون دلار برای شرکت‌های
آب و فاضلاب روستایی کشور در نظر گرفته شده که سهم استان بیش‌ از ۳۰ میلیارد تومان است.

علی‌اکبر بسکابادی در بازدید طرح‌های آبرسانی روستایی در بیرجند اظهار داشت: در قانون بودجه سال جاری سه ردیف اعتبارات بسیار خوب برای آب و فاضلاب روستایی دیده شده است.

وی به اعتبارات صندوق ذخیره ارزی کشور اشاره کرد و گفت: این اعتبارات تنها به بخش خصوصی اختصاص می‌یابد و شرکت آب و فاضلاب روستایی یک شرکت ۱۰۰ درصد دولتی بوده اما با پیگیری‌های مقام معظم رهبری و دولت این مشکل رفع و از این صندوق اعتباراتی در اختیار شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی برای رفع مشکل آب روستاهای کشور قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال ۹۴ اعتباری بالغ‌ بر ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق ذخیره ارزی کشور برای امر آبرسانی به روستاهای کشور اختصاص یافت که در سال گذشته هزینه شد افزود: با اختصاص ۳۸ میلیارد تومان سهم استان از این محل مشکل ۶۴ روستای استان در بحث آبرسانی حل شد.

بسکابادی بیان کرد: امسال از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی ۳۰۰ میلیون دلار برای شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی کشور در نظر گرفته شده که سهم استان بیش‌از ۳۰ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: به‌زودی این ردیف اعتباری به استان ابلاغ و ادامه کار آبرسانی به روستاها انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی دیگر از ردیف‌های اعتباری این شرکت ردیف اعتباری مجتمع‌های آبرسانی روستایی در قانون بودجه است تصریح کرد: سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان از این محل برای آبرسانی به روستاهای کشور دیده شد که سهم خراسان جنوبی ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

بسکابادی یادآور شد: سال جاری نیز از این محل بیش‌از یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سطح کشور برای آبرسانی به روستاها دیده شد که حداقل سهم استان ۳ درصد مجموع این اعتبارات است.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه اسفندماه ۹۴ مجلس شورای اسلامی ۱۰ درصد اعتبارات تملک و دارایی استان برای آبرسانی روستایی در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: اگر این میزان اعتبار اختصاص یابد رفع مشکل آب شرب و بهداشتی ۹۳ روستای استان که با تنش و یا بحران آبی روبه‌رو هستند در برنامه شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی قرار دارد.

  • 3 خرداد 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011