معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

اجرای چرخه تبدیل نوغان به نخ ابریشم

24 خرداد 1396
نوغان کرم ابریشم

اجرای چرخه تبدیل نوغان به نخ ابریشم در یک روستای پایلوت منارید خراسان شمالی

دکتر محمد فرامرز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: اجرای این طرح به پیشنهاد گروه برنامه و توسعه روستای قتلیش- پایلوت پروژه بین المللی منارید خراسان شمالی در راستای اهداف پروژه و بهبود وضعیت معیشتی اهالی روستا است.

وی با بیان اینکه این روستا از صنعت نوغانداری برخوردار است و کیلویی ۲۰۰ هزار ریال آن را به فروش می رسانند گفت: اجرای این طرح در قالب پروژه منارید در حال پیگیری بود که هم اکنون اجرای چرخه تولید، نخ، ابریشم و قالی در آن شروع شده است.
فرامرز از ورود سرمایه گذار و همکاری در اجرای این طرح خبر داد و افزود: در اسفندماه سال گذشته ادوات مورد نیاز راه اندازی چرخه فوق با حمایت پروژه بین المللی منارید در اختیار متقاضیان قرار گرفت که مرحله آموزشی آن به اتمام رسیده و ۵۴ نفر آموزش قالی بافی را گذرانده اند.
مسئول پی گیری پروژه منارید در خراسان شمالی اعتبارت این طرح از محل سازمان ملل را ۱۸۵ میلیون ریال برای تامین نیازهای اولیه قالی(دار) عنوان کرد و گفت: در حال حاضر جهت تکمیل چرخه فوق با مشارکت بخشداری، اهالی روستای قتلیش و دهیاری روستا محل مناسب جهت استقرار و نصب دستگاه پیله کشی ابریشم در حال ساخت می باشد.
طرح بین المللی منارید(MENARID) در چارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا، در هفت کشور اردن، الجزایر، ایران، تونس، مراکش، مصر و یمن اجرا می شود.
خراسان شمالی افزون بر ۲ میلیون و ۳۳هزار هکتار عرصه طبیعی دارد.

  • 24 خرداد 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011