معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در ۴۱ روستای استان سمنان اجرا می شود

22 مرداد 1396
طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در 41 روستای استان سمنان اجرا می شود

سمنان- ایرنارییس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان گفت: طبق ماده ٢٧ قانون برنامه ششم توسعه، ۴١ روستای این استان برای اجرای طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی انتخاب شد.

 

طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در ۴۱ روستای استان سمنان اجرا می شود

سعید طاهری روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سالن کوثر استانداری سمنان افزود: طبق ماده ٢٧، دولت موظف است، به منظور تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، شناسایی و بهره برداری از ظرفیت های موجود در نواحی روستایی و ارتقای منزلت اجتماعی روستاییان و جایگاه روستا در اقتصاد ملی و ایجاد بستر لازم برای شکوفایی و پیشرفت، اقدامات لازم در زمینه اقتصادی و اشتغال زایی انجام دهد.
وی بیان داشت : دولت مکلف است هر سال در پنج هزار روستا با توجه به استعدادها و ظرفیت های بومی و محیطی و قابلیت های محلی، برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال زایی آن روستاها را به وسیله سازمان برنامه و بودجه تهیه کند و به تصویب شورای توسعه و برنامه ریزی استان برساند که بر این مبنا ۴١ روستای استان سمنان برای اجرای این طرح انتخاب شده است.
وی تصریح کرد : این تعداد روستاهای استان بالای هزار و ۵٠٠ نفر جمعیت و قابلیت تجمیع دارند و زیرساخت های اقتصادی آن به نسبت آماده است.
طاهری روستاهای انتخاب شده در شهرستان آرادان را فروان و حسین آباد کردها، در سمنان خیرآباد و اعلا و در دامغان جزن، مهماندوست، مومن آباد، حسن آباد، دروار، رشم، صیدآباد، عبدالله آباد، کوه زر و دهخدا اعلام کرد.
وی ادامه داد: روستاهای انتخاب شده در شهرستان شاهرود، روستاهای دیرج، قلعه بالا، ابر، میقان، زمان آباد، قلعه نو خرقان، خیج، مغان و طرود، رضاآباد و احمدآباد و در شهرستان سرخه روستاهای افتر و مومن آباد و در شهرستان مهدیشهر روستاهای فولاد محله، چاشم و ملاده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان روستاهای انتخاب شده در شهرستان گرمسار برای توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای چندآب، لجران، کرک، کردوان و حاجی آباد و روستاهای شهرستان میامی را فرومد، حسین آباد کالپوش، رضوان، محمدآباد، نردین و عباس آباد اعلام کرد.
این نشست با حضور محمدرضا خباز استاندار سمنان، مهدی زندیه وکیلی و محمد همتیان معاونان استانداری و جمعی از مسوولان استانی برگزار شد.
در قانون ٢٧ برنامه ششم توسعه توانمندسازی روستاها و آموزش بیش از ١٠٠ هزار نفر از روستاییان و عشایر به عنوان عناصر پیشرو و تسهیلگر در کشور مدنظر قرار گرفته است.

  • 22 مرداد 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011