معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

عزل دهیار توسط بخشداری

۱۳ شهریور ۱۳۹۶
عزل دهيار توسط بخشداری

عزل دهیار توسط بخشداری

 

سوال: لطفا بفرمایید در صورتیکه بخشداری برخلاف مصوبه ی شورای اسلامی دهیار را عزل نموده، به تذکر مدیرکل امورروستایی استانداری هم اعتنا نکند و حساب دهیاری را نیز مسدود نماید، رسیدگی به این تخلف بایستی در چه نهادی انجام گیرد؟
عزل دهیار با ساز وکارهای قانونی از اختیارات شورای اسلامی بوده و این عمل بخشدار فاقد اعتبار قانونی است. حساب دهیاری نیز اساسا دراختیار بخشدار نمی باشد تا اقدام به مسدود نمودن آن نماید. گفتنی است عمل یاد شده بر پایه ی بند ۲ ماده ی ۸ قانون رسیدگی به تخلفات اداری تخلف اداری بوده و رسیدگی به آن درصلاحیت هیأت رسیدگی به تخلفات اداری است.

 

 

 • ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
 • |
 • ۱۰ دیدگاه
 • |
 1. حیدر گفت:

  سلام آیا دهیار می تواند با نظر ریاست شورا و نایب ریئس در روستاهای دارای سه شورا مسئول نوشتن مصوبه ها بشود؟

 2. داریوش گفت:

  سلام فردی که از طرف شورای ۵ نفره برای دهیاری معرفی شده و پنج ماه میگذره ولی هنوز نتیجه گرینش ایشان نیامده و مهلت سه ماهه سرپرستی ایشان نیز تمام شده و بخشدار حکم سرپرستی ایشان را تا اعلام نتیجه گزینش تمدید کرده و حالا شورا قصد عزل ایشان را دارند آیا در زمان سرپرستی شورا می تواند عزلش کند ؟یا باید مثل مراحل عزل دهیار رسمی مراحل استیضاح ماده ۵۵ رعایت شود ؟

 3. حسین رحمانی گفت:

  سلام دهیاری که توسط شورای دوره چهارم انتخاب شده وحکم انتصاب هم که چهار سال است به پایان نرسیده است و در شورای دوره پنجم به دلیل اختلاف نظر اعضا شورا دوره پنجم هنوز دهیار ویا سرپرست دهیاری جدید ومدنظر شورا انتخاب نشده باشد تکلیف دهیار قبل چگونه است آیا باید به فعالیت قانونی خود در دهیاری ادامه دهد و حق وحقوق ومزایا دریافت کند یا باید تا تعیین دهیارجدید ویا سرپرست دهیاری به فعالیت خود و دریافت حقوق و مزایا ادامه دهد؟

 4. کریم گفت:

  سلام و خسته نباشید آیا بخشداری میتواند مانع از پرداخت حقوق دهیاری گردد یا به عبارتی اجازه ندهدحق الزحمه و حقوق یکساله دهیار توسط ذیحساب که اسناد و مدارک و چکها نیز نوشته شده اند و آماده وصول هستند اجازه ندهد ذیحساب آنها را به دهیار تحویل دهد لطفا در صورت امکان منتظر جواب هستیم ۰۹۱۴۲۳۰۶۰۰۳

 5. علی رضا گفت:

  اگر حین فعالیت شورا روستا دو عضو ان استعفا یا فوت نمایند وعضو علی البدل هم نداشته باشد ایا دهیار با دو عضو باقی میتواند ب کار خود ادامه دهد ؟

 6. رضایی.شورا گفت:

  با سلام. فردی به عنوان دهیاری توسط شورا معرفی شده ولی بخشدار میگه من این فرد را قبول ندارم و حکم وی را نمی دهد لطفا بفرمائید چه باید کرد. منتظر جواب فوری هستم.ممنون

 7. سهراب پوراحمدی گفت:

  سلام اگر دهیار درخواست رشوه کند چگونه میتوان از او شکایت کرد و موضوع را ثابت کرد

 8. ابراهیم سمیع زاده گفت:

  باسلام تخطی وقصوروکوتاهی وعدم تکریم ارباب رجوع وبی نزاکتی ورشوه وجعل یاسواستفاده ازپست وعدم گزارش خلآف سازها وبی مسولیتی وعدم شایستگی فردکه باسفارش یانفوذ باشدمسول رسیدگی کدام مرجع میباشد

 9. ناشناس گفت:

  ایا ذیحساب دهیاری توسط بخشدار میتواند عزل شود

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011